BREAKING NEWS

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon ashpër gjuhën e ministrit serb: Deklarime të tilla shkelin dinjitetin e institucioneve të republikës, është obligim...

I quan “siptari” shqiptarët, Konventa e BE-së dënon
x
BREAKING NEWS

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari dyshohet se u plagos me armë zjarri nga një...

Detaje nga ngjarja e rëndë në Pukë/ 11-vjeçari
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte fasadë dhe mashtrim, Rama e kishte paracaktuar emrin e Kreut të Shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, reagon sërish PD: Gjithçka ishte
x
BREAKING NEWS

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në Pukë

E rëndë, plagoset me armë zjarri një i mitur në
x
BREAKING NEWS

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për efektivin e FNSH

“Mu shkrep arma pa dashje”, plagosi shokun, jepet vendimi për
x
BREAKING NEWS

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në gadishullin e Karaburunit

Tymi ‘pushton’ qiellin, çfarë po ndodh në
x
BREAKING NEWS

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama falenderon publikisht...: Këta i zbardhen faqen Shqipërisë

Pas finales së madhe të Conference League, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x

Aktualitet

"Nazmi fajdexhiu"/ Grabitja e biznesmenit të njohur në Krujë, zbardhen detajet e reja, ja nga mendohet se janë autorët dhe strategjinë që përdorën ata për të hyrë në banesë

"Nazmi fajdexhiu"/ Grabitja e biznesmenit të njohur në

Detaje të reja janë zbardhur nga biznesmenit Nazmi Çangu nën kërcënimin e armëve në Nikël të Fushë-Krujës.

Sipas burimeve mësohet se 10 grabitësit iu paraqitën si polici dhe u futën në banesë në orët e para të ditës së dielë, duke e kërcënuar dhe prerë gishtin e vogël për shkak se nuk ia dha çelësin e kasafortës.

Mendohet se grabitësit ishin nga zona e Kurbinit apo dhe Krujës. Kjo ishte konstatuar nga e folura e tyre sipas familjarëve të biznesmenit. Madje disa prej tyre iu drejtonin me emra fëmijëve çka tregon se i njihnin dhe gjithçka ka qenë e mirëorganizuar.

Komuniteti i zonës e njeh si “Nazmi Fajdexhiu” për shkak të dhënies së shumave të parave dhe eurove me fajde, tek persona të ndryshëm. Emri i tij ka dalë dhe tek dosja e “Shullazit”.

Kjo pasi bashkëpunëtori i prokurorisë në procesin gjyqësor kundër Shullazit dhe 4 personave të tjerë, Ylvi Beqja, ka pasur një marrëdhënie fajdeje me Nazim Çangun, ku Beqja i ka marë Çangut një shumë financiare borxh.

Për këtë fakt, Nazmi Çangu, është paraqitur në gjykatë si dëshmitar i të pandehurve, duke pretenduar se Ylvi Beqja i kishte marrë sasinë e eurove dhe nuk ja kishte kthyer më.

Por Nazmi Çangu, është proceduar në vitin 2011 për akuzën e “Plagosjes së lehtë me dashje”, vepër penale që më pas është pushuar nga gjykata.

Më të lexuarat