Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Njihet si bosi shqiptar i mafias në burgjet greke, zbardhet data e gjyqit për Klodian Lekocajn

Postuar: 20/05/2019 - 07:52

43-vjeçari shqiptar Klodian Lekocaj, që prej vitit 2006 është në burg në shtetin fqinj, pasi fillimisht u arrestua për vjedhje. Ndërsa më pas akuzat ndaj tij u shtuan dhe sot ai është i akuzuar për vrasjen e avokatit Michalis Zafiropoulos, por njihet gjerësisht në media si koka e bandave në Greqi.
 
Ditën e sotme  në Lukarios të Athinës i ashtuquajturi “bosi i mafies se burgjeve” i burgosuri shqiptar Klodian Lekocaj do të dalë përballë hetuesit Eftehis Nikopoulos.
 
Këtë radhë shqiptari do të ketë në mbrojtje edhe avokaten e tij Georgia Pieridou, që sipas tij deri më tani nuk ka bërë asnjë komunikim me të. Nga burgu Koridallo shqiptari Klodian Lekocaj thotë se më datën 21 maj ora 09:00 do të zhvillohet gjyqi kundër tij me akuzën për vrasjen e avokatit Mihalis Zafeiropoulos në tetor 2017.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:05

Peter Tiede gazetari i ‘Bild’, është një ndër personat më të komentuar në ditët e fundit në Shqipëri për shkak të përgjimeve që ai ka publikuar në lidhje me vjedhjen e votave në vend.

Postuar: 20/06/2019 - 14:50

Kryeministri Edi Rama do të mbajë sot në Shkodër një takim elektoral.

Postuar: 20/06/2019 - 14:39

Një atentat ka ndodhur para pak minutash në zonën e ish-kënetës në Durrës.

Postuar: 20/06/2019 - 14:04

Detaje te reja nga të shtënat me armë zjarri që ndodhi këtë mesdite në afërsi të Autostradës Tira

Postuar: 20/06/2019 - 14:00

Akademiku i njohur Artan Fuga paralajmëron largimin e tij nga Akademia e Shkencave nëse president

Postuar: 20/06/2019 - 13:48

Një plagosje me armë ka tronditur pak momente më parë qytetin e Durrësit.

Postuar: 20/06/2019 - 12:38

Për ngjarjen e rëndë dhe të shumëpërfolur, atë të grabitjes në Rinas kanë dalë detaje të reja.