BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x
BREAKING NEWS

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje nga hetimi: Ja çfarë pritet të ndodhë

Ramës do t’i konfiskohen dhuratat nga FBI? Ish-deputeti zbardh detaje
x

Aktualitet

Njihuni me parashikimin, moti premton surpriza për ditën e sotme

Njihuni me parashikimin, moti premton surpriza për ditën e sotme

Mbeten vranësirat e shpeshta prezente në të gjithë Shqipërinë ku gjatë paradites do të krijojnë mundësi për reshje të pakta shiu në zonat veriore të vendit. Sipas MeteoAlb, në orët në vijim parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme duke gjeneruar reshje të pakta shiu në një pjesë të mirë të territorit.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 26°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Territori i Kosovës parshikohet të jetë nën ndikimin e kthjellimeve dhe kalimeve të vranësirave gjatë pjesës së parë të ditës. Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet që vranësirat të jenë më të dukshme, ku do të sjellin dhe reshje të pakta shiu në vend.

Deri në orët e mesditës territori i Maqedonisë së Veriut do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve dhe kalimeve të shpeshta të vranësirave. Por parashikohet që në orët vijuese gradualisht vranësirat të theksohen, ku më prezente do të jenë në zonat perëndimore duke krijuar dhe mundësi për reshje shiu.

Brigjet e Egjeut dhe Britania e madhe parashikohet të jenë në dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta e kalimtare. Ndërsa pjesa tjetër e kontinentit do të ndikohet nga kushtet e paqëndrueshme atmosferike në Lindje të Europës dhe në Skandinavi. Po ashtu Europa Qendrore dhe pjesërisht Jugu i kontinentit do të jenë me vranësira të shpeshta dhe reshje shiu.

 

Më të lexuarat