Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Nuk bëhet fjalë për shitblerje vote", paralajmërimi 'bombë' i Klodiana Lalës: Do dalin përgjime të tjera, jo vetëm nga Bild

Postuar: 20/06/2019 - 23:27

Gazetarja Klodiana Lala zbulon se jo vetëm Bild, por edhe media të tjëra prestigjioze ndërkombëtare zotërojnë dosje përgjimesh të Shqipërisë.
 
“Bild dhe media të tjera kanë dosje të tjera për hetime të çelura në Shqipëri, jo vetëm për shitblerje të votës”,deklaroi shkurtimisht Lala në emisionin ‘Të pzekspozuarit”.
 
Duke u ndalur tek rasti i Dibrës, Lala u shpreh se janë promovuar në poste të gjithë të përgjuarit që mblidhnin vota në favor të kandidatit të PS.
 
“Në rastin konkret Arben Keshi që siguroi vota u promovua, u bë shef. Robert Aga po ashtu. Ymer Lala ka vajzën sot deputete. Del hapur fakti që flitet për poste, punësime. Jemi në një mekanizëm kriminal të blerjes së votës”, sqaroi Lala.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 17:50

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin pasi janë përplasur 3 makina.

Mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë një grua.

 

Postuar: 15/09/2019 - 17:26

39-vjeçari i cili është ndaluar ditën e sotme nga Policia e Tiranës për vrasjen e Santiago Malkos

Postuar: 15/09/2019 - 17:03

Karabinierët e Kompanisë dhe të Stacionit të Frascati me ndihmën e atyre të Njësisë Hetuese të Gr

Postuar: 15/09/2019 - 16:50

Një shqiptare 39 vjeçe u shoqërua në policinë e Korinthit, pasi dyshohet se ka vendosur disa zjar

Postuar: 15/09/2019 - 16:09

Kjo javë që lamë pas ishte kryesisht me  mot të qëndrueshëm.

Postuar: 15/09/2019 - 15:43

Për vrasjen e Santiago Malkos, ish-policit është arrestuar një 39-vjeçar në Tiranë, i cili akuzoh

Postuar: 15/09/2019 - 14:44

Vijon faza e konkursit për 500 vende të lira për Patrullë të Përgjithshme në Policinë e Shtetit.