BREAKING NEWS

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona kanë dalë pozitiv me Covid-19 në 24 orët e fundit (BILANCI)

Ulet numri i të infektuarve në vend, Ministria tregon sa persona
x

Aktualitet

‘Nuk do të flas kurrë për ...’, familjarët e Preng Gjinit bëjnë gati lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë (Zbardhet dëshmia në Prokurori)

‘Nuk do të flas kurrë për ...’, familjarët e

Të tjera detaje janë zbardhur për ngjarjen e rëndë që ndodhi në kryeqytet ndaj Preng Gjinit që për momentin është shtruar në Spitalin e Traumës në Tiranë. Gjini ka thënë prerë se nuk do të flasë kurrë për mediat, lidhur me atë që ka ndodhur.

Familjarët po plotësojnë procedurat për transferimin e Gjinit në një spital privatnë Tiranë, pasi 50-vjeçari ka nevojë për ndërhyrje të specializuar.

Mësohen detaje rreth dëshmisë së Gjinit për prokurorinë. Policia ka identifikuar tre makina të dyshuara afër vendit të shpërthimit, dy prej të cilave u identifikuan dhe u zbulua se nuk kishin lidhje me ngjarjen.

Ndërkohë që një mjet i tretë pa targa dyshohet së mund të jetë i autorëve. Policia ende asnjë të dhënë tjetër në lidhje me autorët që vendosën lëndën plasëse dhe realizuan shpërthimin

Shpërthimi në mjetin e Preng Gjinit me telekomandë artizanale, dyshimet janë se tritoli është vënë në ndonjë parkim në Tiranë.