BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Aktualitet

“Nuk e di kujt i intereson prerja e kokës së djalit tim”/ Babai i Laert Haxhisë flet me emra dhe shpërthen në akuza: Armiqtë e tij janë…

“Nuk e di kujt i intereson prerja e kokës së djalit tim”/

Babai i Laert Haxhisë, Qamil Haxhiu ka folur ditën e sotme ekskluzivisht në emisionin “Breaking”, në lidhje me akzuat që rëndojnë mbi të birin.

Ai ka mohuar të gjitha akuzat që e cilësojnë Laertin si kreun e bandës së Lusbhnjës dhe autorin e një sërë vrasjesh. Sipas te atit, Laerti nuk ka lidhje me masakrën e Lushnjës apo vrasje të tjera dhe të jgitha jnaë akuza të ngriotura nga armiqtë e tij.

“Laerti s’ka qenë fare këtu kur ndodhi masakra e Lushnjës. Nuk ka fare prova, për këtë ngjarje, kanë dhënë dëshmi shumë të ndryshme. Unë kam folur vetëm me të dhe më ka thënë që nuk jam fare në Shqipëri. Kush janë këtë që i bëjnë presion ‘do shkosh në burg’. Si mund të kërcënosh dëshmitari në sallën e gjyqit ti.

Sa i përket Orgest Bilbilit, me ta ne kemi thjesht marrëdhënie si lushnjarë, kemi marrëdhnëie shoqëroerëe, jo raporte hyrje-dalje. Nuk mund të akuzohet se kam marrëdhënie shoqërore dhe të bëjnë gjëra që ne nuk na takojnë. Ata kanë kohë pa u parë bashkë, E kanë dkelaruar dhe vetë. Nuk e di kujt i intereson prerja e kokës së djalit tim. Armiqtë janë këta që e akuzojnë pikërisht pa prova. Më 25 shtator para 5 vitesh, ka bërë plagosje, ata janë njerëz që janë të lidhur me lidhje të forta. Shikoni lidhjet që kanë me Taulant Ballën, është krushk, është minsitër tjetri. Ata njerëz janë me lidhje të fuqishme.

Aldo Bare është atje ku është, djali im është në Greqi. Aldo Bare unk ka se çfarë të thotë. Ai ka marrë dënim maksimal, 32 vjet burg për plagosje. Dhe këto nuk i merr parasysh asnjeri. E kuptoni çfarë bëhet në këtë shtet. Këtu vrasin, çfarë nuk bëjnë dhe dalin ” – tha babai i Laert Haxhisë.