BREAKING NEWS

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja pse ndodhi sulmi me armë te zyrat e Top Channel

Ngjarja që ngriti në këmbë shtetin/ Sipas Blendi Fevziut, ja
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin që arrestoi policin e RENEA-s

Artan Hoxha publikon për herë të parë video përgjimin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të tjera largime nga listat e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari zbulon nëse do të ketë të
x
BREAKING NEWS

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me rrënjë, pyje e çatia”, Stuhia e fuqishme shkakton dëme 'kolosale' në Mallakastër, banorët rrëfejnë përjetimet e tmerrit (FOTO)

Plakat e prillit pas dere! / “Ka shkulur ullinjtë me
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x

Aktualitet

"Nuk e di sesi ka hyrë ai në ministri kur duhet të ketë një certifikatë sigurie”/ Gazetari i njohur zbardh detajet: Ky biznesmen në kërkim është një mashtrues i kalibrit ndërkombëtar. SPAK ka monitoruar...

"Nuk e di sesi ka hyrë ai në ministri kur duhet të ketë

Autoritetet spanjolle kanë lëshuar një urdhër-arresti për Amant Josifin, pronar call-center në Shqipëri. Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë për Euronews Albania se Josifi është një mashtrues i kalibrit ndërkombëtar, i cili bashkëpunonte me mafian gjeorgjiane dhe disa individë gjeorgjianë -izraelitë.

Përmes skemave të mashtrimit, sipas gazetarit ai në bashkëpunim me grupin e tij ka arritur të zhvatë mbi 200 mijë persona në Europë. Sa i përket punës së SPAK, gazetari tha se në aksionin e kryer në nëntor, Josifi nuk u përmend me emër nga Prokuroria e Posaçme për shkak të lidhjeve me pushtetin.

“Policia shqiptare, e cila ka bërë gjithë operacionin në Shqipëri, është ndihmuar në ekspertizë nga policia spanjolle. Ndërkohë policia gjermane kishte shkuar në Gjeorgji ku kërkohej ortaku i Josifit, ata nuk e kanë gjetur Josifin në Shqipëri dhe kanë menduar që ka qenë jashtë.

SPAK i cili ka monitoruar aksionin në Shqipëri, gjatë konferencës në shtypit në nëntor nuk e ka bërë emrin të ditur për mediat, sepse e ka referuar si një person me pushtet. Duhet të jetë larguar nga posti. Nuk e di sesi ka hyrë ai në ministri kur duhet të ketë një certifikatë sigurie”, u shpreh ai.

Media më e madhe spanjolle “EL PAIS” shkruan se Josifi ka lidhje të nivelit të lartë me qeverinë shqiptare, si dhe është këshilltar i Ministrisë së Mbrojtjes.

Ky zbulim është bërë pas aksionit që u iniciua nga policia spanjolle dhe që çoi në kontrolle dhe arrestime në Shqipëri.