BREAKING NEWS

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon studimin: Vdekshmëria e koronavirusit është krahasuar me vdekshmërinë që sjell një aksident automobilistik. Lajmi i mirë është që…

“Faktet janë kokëforta”/ Epidemiologu Alimehmeti publikon
x

Aktualitet

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën në Infektiv orët e fundit, ministria jep detajet zyrtare

Nuk e fituan dot betejën/ Katër pacientë humbin jetën

Katër pacientë kanë humbur jetën në Infektiv, pa mundur të fitojnë dot betejën me sëmundjen e rëndë.

Lajmin e ka njoftuar sot Ministria e Shendetesie, duke bere me dije se ne 24 oret e fundit 4 qytetare nuk e fituan dot betejen me semundjen, pavaresisht mjekimit.

Jeten ne Infektiv e humben nje 68 vjecar nga Durresi, nje pacient 65 vjecar nga Tirana, nje 63 vjecar nga Elbasani dhe nje 71 vjecare nga Shkodra, me disa semundje bashkeshoqeruese.

Më të lexuarat