BREAKING NEWS

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e fundit të Qeverisë dhe publikon LIVE kontratën: Ju tregoj çfarë do të ndodhë me 4646 metra katrorë pa leje në mes të Tiranës

"Ky është akti i parë"/ Edi Rama tregon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x

Aktualitet

“Nuk është MEK-u shkak kryesor”, Çupi plas deklaratën e fortë dhe zbulon arsyen pse hakerët iranianë sulmuan Shqipërinë

“Nuk është MEK-u shkak kryesor”, Çupi plas

Analisti Frrok Çupi ka folur mëngjesin e sotëm në një emision televiziv në lidhje me sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë.

Çupi theksoi se strehimi i muxhahedinëve në vendin tonë nuk është arsye e këtij sulmi, ndërsa shtoi se siguria kombëtare nuk është cenuar.

“Vendi ynë po paguan atë që po përfiton, ose më saktë shumë herë më pak se çfarë po fiton. Ne fitojmë vëmendjen botërore si një vend i rruajtjes së stabilitetit dhe rendit botëror. Po fitojmë vëmendjen e SHBA-vë dhe BE-së. Një telefonatë për dëmet që po ndodh.

MEK-u shkak kryesor? Dyshoj se jo. Është një sekret. Jemi sulmuar për vendosjen tonë krah perëndimit.“- deklaroi Çupi.

Më të lexuarat