Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk i bindet policisë, 47-vjeçari braktis mjetin dhe zhduket

Postuar: 14/06/2018 - 18:10

Frika se mund të arrestohej e ka shtyrë një 47-vjeçar në Krujë të mos i bindet policisë e cila i ka kërkuar të ndalojë. Sipas policisë, shtetasi K. Rr., drejtonte makinën tip Benz në të cilin uniformat e krujës gjetën një thikë.

Shoferi ka braktisur automjetin e tij pasi uniformat blu i ishin vënë në ndjekje.

Policia ka nisur hetimet dhe i ka referuar materialet në Prokurori për 47-vjecarin.

Njoftimi nga Komisariati i Policisë Krujë

Më datë 13.06.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, për shtetasin K.Rr., vjeç 47, banues në fshatin Kamerras, pasi dyshohet se në rrugën nacionale Krujë-Cudhi, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, nuk i ka ndaluar punonjësve të policisë, por ka braktisur mjetin, ku nga kontrolli iu gjet e bllokua një thikë. Punohet për kapjen e K.Rr. Nenet 242 e 279 të Kodit Penal.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/08/2018 - 23:59

Kanë dalë para drejtësisë, anëtarët e bandës së hajdutëve të cilët plaçkitën disa apartamente në Piacenza, Podenzano dhe Rivergaro gjatë viteve 2015 – 2017.

Postuar: 16/08/2018 - 23:47

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak momente më parë në kryeqytet, ku një person pasi ka përplasur

Postuar: 16/08/2018 - 23:36

Një grua tjetër, ka regjistruar një tjetër rast të dhunës fizike ndaj bashkëshortit të saj.

Postuar: 16/08/2018 - 23:19

Policia e Luganos njoftoi se dy ditë më parë u arrestua një shtetas shqiptar 33-vjeçar.

Postuar: 16/08/2018 - 23:16

Një 28 vjeçare nga Vlora ka tentuar të vetëhelmohet ditën e djeshme.

Postuar: 16/08/2018 - 22:40

Gersi Ura ishte një djalë me cilësi të rralla.