Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk i mjafton goditja me vezë, studentja e liruar ironizon Ramën: Nuk keni parë asgjë akoma!

  Nuk i mjafton goditja me vezë, studentja e liruar ironizon Ramën: Nuk keni parë asgjë akoma!

Postuar: 02/11/2015 - 20:27

Menjëherë pas lirimit nga ambientet e Policisë së Tiranës, ku mbaheshin prej disa orësh, studentët që goditën kryeministrin Rama me vezë kanë folur për mediat.
 
Ato janë shprehur të vendosur se do të vazhdojnë revoltat kundër ligjit të arsimit të lartë.
 
Njëra prej tyre ka shkuar deri aty sa ka ironizuar me fjalët e Ramës në Kuvend, kur i është drejtuar opozitës: "s'keni parë asgjë akoma".
 
"Doja t'iu falënderoja të gjithëve për mbështetjen. Ky është vetëm fillimi i rezistencës dhe siç kryeministri ka qejf ta përdorë: nuk keni parë asgjë akoma", ka thënë studentja. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në