Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Nuk i shënon dot Berishës”, presidenti Duka ‘kapet’ me Ramën

Postuar: 16/11/2019 - 19:40

"Air Albania Stadium" do të çelë nesër dyert me ndeshjen midis Kombëtares Shqiptare të Futbollit dhe Kombëtares Franceze. Një ditë para ndeshjes, Kryeministri Edi Rama u takua me ekipin kombëtar të futbollit dhe stafin teknik në fushën e blertë të stadiumit.

Për lojtarët e ekipit kombëtar stadiumi i ri është impresionues. Madje për disa ende e pabesueshme që janë duke e luajtur ndeshjen në shtëpi.  Më pas kryeministri Rama gjuajti një 11-metërsh përballë Strakoshës, i cili përfundoi në rrjetë. Duka tha se Rama nuk mund ti shënonte Berishës.

Pjesë nga biseda

Duka: Do fitojmë? Po do bëjmë maksimumin thuaj. Po bëmë maksimumin rezultatet vijnë vet. Po ne me Andorrën nuk bëmë maksimumin.

Balaj: Nesër do fluturojmë se jemi me Air Albania.

Rama: Ty për të fluturar të kemi se në tokë s’kap gjë. Se ti kap ndonjë gjë në ajër të paktën. Akustika dëgjohet mirë këtu. Do ketë shumë zhurmë.

Salihi: Do dëgjohet mirë kur tiu shajnë. (qesh)

Balaj: Fusha është e mirë. Më e mirë se e Elbasanit.

Rama drejtuar Dukës: Po është më e mirë se këtë e kam bërë unë. Të Elbasanit e ke bërë ti.

Rama: Tia bëj një gol me penallti Strakoshës para se të iki?

Duka: Strakoshës mund t’ia bësh por Berishës jo.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:25

Inxhinieri Markel Baballeku është shprehur kritik në lidhje me prishjen e disa godinave të prekura nga tërmeti.I ftuare në emisionin Open, inxhinieri tha se se duhen tre muaj për të arritur në konkluzione nëse godinat

Postuar: 05/12/2019 - 23:06

Inxhinieri Arben Meçe ka shpërthyer me akuza ndaj Spartak Ngjelës.

Postuar: 05/12/2019 - 22:59

Kuvendi ka zgjedhur sot Kryeprokurorin e ri të Përgjithshëm, Olsian Çela.

Postuar: 05/12/2019 - 22:49

Në Tiranë, profesori i njohur i ekonomisë, Arben Malaj, tha se ka pritur prej 7 muajsh që të thir

Postuar: 05/12/2019 - 22:45

Inxhinieri Arben Meçe ka habitur me deklaratën e tij  teksa shprehet se 99 % e objekteve që

Postuar: 05/12/2019 - 22:38

Profesorja e inxhinierisë së ndërtimit, u pyet nga Mirela Milori për akuzat e Bashkim Koplikut.

Postuar: 05/12/2019 - 22:25

Analisti Fatos Lubonja iu drejtua me një pyetje live inxhinieres Luljeta Bozo, që ka bërë bujë kë