BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

Nuk janë 'sfikterat' e Laçit, ja cilat janë qytetet më problematike për vjedhjet në banesa

Nuk janë 'sfikterat' e Laçit, ja cilat janë qytetet

Vetëm në dy ditët e fundit në vend janë shënuar 7 vjedhje 4 në biznese dhe 3 në banesa. Policia ka mundur të zbardhë ngjarjet dhe të vërë në pranga autorët por serish vjedhjet mbeten një problem.

Krahasuar me një vit më parë vërehet një ulje e rasteve por shqetësues është fakti se shumica e autorëve janë përsëritës apo rekrutojnë të mitur që ta kryejnë këtë vepër penale.

Tirana, Durrësi, Fieri dhe Vlora janë qytetet më problematike për sa i përket vjedhjes së banesave apo bizneseve.

Autorët targetojnë shtëpitë e pushimit apo të emigrantëve nga ku marrin para apo sende me vlerë. Këto vjedhje janë të vështira për tu identifikuar nga policia pasi vetë pronarët e konstatojnë vjedhjen me ditë apo javë me vonesë.

Nga janari deri në shtator në vendin tonë janë regjistruar 350 vjedhje nga të cilat policia ka mundur të zbardhë 150 raste dhe në pranga kanë rënë 270 persona.

Gjatë këtyre muajve policia është fokusuar të zbardhë dhe ngjarje të shkuara, kështu në 25 operacione të ndryshme janë zbardhur mbi 100 vjedhje të ndodhura gjatë dy viteve të kaluara.

Rasti më i fundit u shënua në kryeqytet ku u arrestuan dy 16-vjeçarë të cilët kishin grabitur 2 dyqane celularësh.

Të miturit u kapën duke drejtuar makinën pa patentë dhe të armatosur me një pistoletë.

 

Më të lexuarat