BREAKING NEWS

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë reagimi i Evis Kushit

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x
BREAKING NEWS

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj rivalit të Ervis Martinaj ku mbeti e vrarë banakierja në "Don Bosko" (emri)

Arrestohet personi 'kyç' në atentatin e bujshëm ndaj
x

Aktualitet

“Nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi”, koloneli Demiraj bën deklaratën e fortë: Vuçiç s’ka për të pranuar kurrë

“Nuk ka marrëveshje Kosovë-Serbi”, koloneli Demiraj

Koloneli Dritan Demiraj i ftuar në Euronews Albania tha se ai në mënyrë absolute nuk beson se mund të ketë një marrëveshje me Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, si Shtetet e Bashkuara të Amerikës po ashtu edhe Bashkimi Europian për momentin është duke bërë më shumë presion ndaj kryeministrit Kurti se ndaj presidentit Vuçiç, ndërkohë që ky i fundit qartazi nuk e ka pranuar marrëveshjen.

“Në mënyrë absolute jo. Nuk besoj kurrë për arsye sepse edhe përfshirja e shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe e Bashkimit Europian në këtë rast po vendosin më shumë presion ndaj kryeministrit Kurti se sa ndaj presidentit Vuçiç.

Siç e thashë e më lartë diplomacia e Serbisë përgjatë dekadave të cilat që pas vitit 45 dhe në vazhdimësi ka qenë shumë e suksesshme dhe në këtë drejtim baza e gjithë kësaj politike të jashtme ka qenë siguria kombëtare e Serbisë dhe unë gjykoj se presidenti Vuçiç nuk ka për të pranuar kurrë, madje nuk ka nevojë ta them unë, por ai e ka pranuar vetë që kjo është vijë e kuqe”. –tha për Eurones Albania koloneli Dritan Demiraj.