BREAKING NEWS

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty, por...”, Rama jep lajmin fantastik për shqiptarët

“Nuk ka arsye që ta mbajmë pagën minimale aty,
x

Aktualitet

“Nuk ka rënë agresiviteti i covid-19”/ Mjeku i njohur shqiptar flet për situatën pandemike në vendin tonë: Nëse ke antitrupa, je i mbrojtur për një periudhë, por...

“Nuk ka rënë agresiviteti i covid-19”/ Mjeku i njohur

Ka një tendencë të rënies së rasteve të infektuar me koronavirus në vendin tonë, kështu ka deklaruar mjeku i njohur Gent Stroni. Ky i fundit theksoi se një pjesë e madhe e qytetarëve e kanë kaluar tashmë koronavirusin, duke shtuar se nëse ke antitrupa, je i mbrojtur së paku për një periudhë kohe.

Megjithatë, mjeku Stroni shprehet se mendon se agresiviteti i Covid-19, gjithsesi nuk po bie ende.

“Ka tendencë të rënies së rasteve me koronavirius. Në shumë persona që kanë qenë të infektuar me Covid-19, ka ikur rreziku. Një pjesë e madhe e qytetarëve e kanë kaluar koronavirusin.

Nëse ke antitrupa, je i mbrojtur për një periudhë. Potenciali sa vjen e bie dhe numri i përgjithshëm po ashtu po bie. Nuk mendoj se ka rënë agresiviteti i Covid-19 tek pacientët. Ka dhe raste agresiviteti, patjetër”, deklaroi mjeku Stroni në një intervistë për “News 24”.