Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk ka tërmet tjetër, mashtruesit po tallen me qytetarët

Postuar: 22/09/2019 - 23:30

Lajmi për një tërmet tjetër duket se ka ngjallur panik te qytetarët të cilët kanë vërshuar nëpër rrugë dhe në autostradë duke mbushur qëndruar parkuar ku të mundin dhe qëndruar larg banesave.

Lajmi për një tërmet tjetër në ora 23 30 është një palaçollëk që po terrorizon qytetarët dhe po krijon frymë paniku.

Qytetarët duhet të ndërgjegjësohen që nuk ka asnjë forcë hyjnore dhe shkencore të parashikojë tërmete, por janë tufa e injorantëve që kërkojnë të shfrytëzojnë kush për klikime dhe kush për kredo politike.

Vala e tërmeteve do të vazhdojë me intensitetet të ulëta, siç ka ndodhur gjithmonë historikisht.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 23:35

Një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter u ndje pak pas mesnatës së sotme në vendin tonë, në orën 00:14.

Postuar: 08/12/2019 - 23:01

Pasi ekspertët e kanë cilësuar pallatin të pabanueshëm, 65 familje në Kombinat kanë nisur boshati

Postuar: 08/12/2019 - 22:52

Tre shqiptarë janë arrestuar teksa kanë sulmuar një shtëpi në veri të Londrës.

Postuar: 08/12/2019 - 22:36

Mes 51 viktima të tërmetit janë edhe dy anëtarët e familjes Cuka, nënë e bir Fatmira dhe Sardi Cu

Postuar: 08/12/2019 - 22:25

Një 36-vjeçar shqiptar, i cili ishte i burgosur në Greqi, është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë

Postuar: 08/12/2019 - 21:55

“Brandi” është qeni që mori famë pas tërmetit që goditi vendin, pasi me huhatjen e ti

Postuar: 08/12/2019 - 21:30

Kur kanë kaluar disa ditë nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili në Thumanë mori jetët e 24 personave