Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nuk kishte ndodhur ndonjëherë në Shqipëri / Pas protestës, ja gjesti i veçantë i studentëve

Postuar: 06/12/2018 - 15:51

Protesta e studentëve është mbyllur për ditën e sotme, e cila do të përshkallëzohet në ditët në vazhdim dhe do të vazhdojë sërish nesër.
 
Pas protestës këmbëngulëse dhe pa ngjyra politike, studentët kanë dhënë dhe një shembull pozitiv: duke pastruar ambientin pas protestës.
 
Një gjest i tillë nuk është parë më parë në protestat që janë zhvilluar në Shqipëri.

“Ne jemi shembullorë, se ata mund të thonë se jemi katranjosë, por jemi shembullor. Nuk mund t’i ndalojmë të gjithë, e kam për vezët. Por them se jemi shembullor”, tha një prej studenteve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 21:12

Ish-zv.ministri i Arsimit, Taulant Muka ka bërë disa deklarata mjaft të forta në lidhje me sistemin arsimor në Shqipëri.Muka pretendon se studentët shqiptarë abuzohen seksualisht nga pedagogët për të marrë notën, teks

Postuar: 10/12/2018 - 20:40

Pedagogu Edmond Tupja ka folur për protestën e studentëve prej shtatë ditësh para Ministrisë së A

Postuar: 10/12/2018 - 20:29

Studentët e universiteteve publike kanë protestuar sot në të 6-ën ditë të tyre para Ministrisë së

Postuar: 10/12/2018 - 20:28

Trupi i pajetë u gjet në lumë më 8 qershor të të njëjtit vit, në Monticelli d’Ongina, komun

Postuar: 10/12/2018 - 20:12

Drejtori i  Arkivës së Shtetit, Ardit Bido  ka komentuar përgjatë gjithë këtyre ditëve

Postuar: 10/12/2018 - 19:43

Moderatori Alban Dudushi ka njoftuar se ditën e nesërme do të ftojë kryeministrin Edi Rama në emi

Postuar: 10/12/2018 - 19:21

Prokuroria e Katanias ka dhënë pretencën e saj në përfundim të hetimeve për bandën e Habilajve.&n