BREAKING NEWS

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu nxjerr për herë të parë EMRAT: Do ketë prurje të reja!

Kush do jenë ministrat e ardhshëm të Ramës? Kreshnik Spahiu
x

Politike

“Nuk merrem me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit”, plas keq sherri në emision, Frrok Çupi merr vendimin drastik për gazetarin e njohur: Pse bën si i fortë? Me mua kujdes...

“Nuk merrem me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit”,

Analisti Frrok Çupi është përplasur ashpër me gazetarin Robert Rakipllari, teksa po komentonin lëvizjet e presidentit Ilir Meta në Vlorë.

Gjithçka nisi me deklaratën e Rakipllarit teksa citoi se ajo që tha Çupi në lidhje se Meta po kërkon pushtet është e gabuar.

Çupi tha se gazetari Rakipllari po e citonte keq. Debati ka degjeneruar, ku në fund Çupi tha se do ta çojë në gjyq.

Pjesë nga debati në Open

Çupi: Po citon keq, nuk e thashë unë atë fjalë, ki kujdes kur më citon.

Rakipallari: Pse bën si i fortë?

Çupi: Nuk merrem me një spiun i sigurimit të shtetit

Frrok Çupi: Mban përgjegjësi për këtë

Rakipallari: Me mua kij kujdes

Frrok Çupi: Me këtë fjalë që the do shkosh në gjyq, do paguash shumë lekë. Po citon keq

Frrok Çupi: Do ta paguash shumë shtrenjtë. Më citon keq.

Rakipllari: Nuk kam ardhur të bëj debat me ty. Kujdes dhe referoju mirë gjërave. Unë të dëgjova dhe të respektova deri në fund.

Frrok Çupi: Pse ku ishte respekti?

Rakipllari: Kujdes me zhargonin! Kaq po them se nuk kam ardhur që të bëj debat me ty. Merre dhe ktheje se çfarë the. The për Metën që ky njeri kërkon pushtet. Ti nuk je jurist fare. Ke qenë, nuk je më tani. Presidenti shkon ku ti dojë qejfi.

Frrok Çupi: S’ka punë me zgjedhjet ai.

Rakipllari: Si nuk ka punë me zgjedhjet ai? Mund të shkojë ku të dojë në çdo vend të Shqipërisë.

Frrok Çupi: Presidenti nuk mund që të rrahë policë dhe të mos shkojë i dehur nëpër studio. Nuk ka kompetencë more djalë. Ehuuuu me kë flas edhe unë. Presidenti nuk bën thirrje.

Rakipllari: Po lexoje more lexo! Ti ke qenë spiun i sigurimit të shteti dhe nuk po them gjë. Je një shpifës ordiner. Spiun! Ti ke qenë dhe mbaje

Frrok Çupi: Ti je i lumtur budalla i dashur
Rakipllari: Do të vazhdoj me arsenalin.

Frrok Çupi: Do të të them ça lexoj me ty

Rakipllari: Se ça thonë për një letyrë si ty. Eni nëse me kë thirrur që të… Nuk vazhdoj dot më, më ke sjellë njërin që të më thotë gjëra personale.
Frrok Çupi: Çfarë të thashë unë gjëra personale?

Më të lexuarat