BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x

Aktualitet

“Nuk mund të presësh punë të suksesshme nga policë që paguhen me 400 mijë lekë”, Visha bën deklaratën e fortë: Janë bërë pjesë e krimit të organizuar, shesin lëndë narkotike

“Nuk mund të presësh punë të suksesshme nga

Avokati Sajmir Visha ka folur mbrëmjen e sotme për situatën në Policinë e Shtetit.

Visha theksoi se nuk mund të presësh punë të suksesshme nga efektivë policie që paguhen me rroga minimale dhe se janë bërë pjesë e krimit të organizuar.

Visha tha ndër të tjera se kjo që po ndodh kohët e fundit në vendin tonë, me shtimin e krimeve nga vetë punonjësit e policisë është e frikshme dhe kërcënon sigurinë e çdo qytetari.

“Ne presim që policia të parandalojë dhe të godasë veprat penale ndërsa sot në SPAK ke shumë policë e drejtues policie me hetime të hapura. Jemi në momenti më kritik të policisë së Shtetit, duhet të jemi dhe mirënjohës sepse vjet policia në eveniment ndërkombëtar mori notë kaluese. E dyta, Nëse do të flasim për policinë dhe gjynahet e saj, nuk mund të presim produkt nga një polici që paguhet 400 500 mijë lekë.

Me këtë lloj rroge, sheh Shqiponjat apo të policisë rrugore që shesin dhe lëndë narkotike. Janë bërë pjesë e fajdeve, pjesë e krimit të organizuar. Duhet ta flasim këtë gjë, sepse po paguhen nga taksat tona.

Është e frikshme sepse për sytë tanë duhet të jenë duke na mbrojtur, por këta plagosin e po vrasin nëpër komisariate. Ajo akademi rendi që përgatit punonjës policie duhet ringritur, nuk duhen aventurierë me pistoletë në brez, ata mund të vrasin ministrin e kryeministrin se janë të papërgjegjshëm. Duhet të jesh gjakftohtë e zemërmadh”-tha Visha.