Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Nuk paskan patur të ngopur këta njerëz. Edhe qindrakat i duan", pronarët shpërthejnë ndaj Erion Veliajt

Postuar: 17/11/2018 - 13:58

Një numër i lartë kioskash janë vendosur nga bashkia e Tiranës te zona e ‘9 katësheve’ duke shkaktuar shqetësim te bizneset aty pranë. Kioskat janë vendosur përballë dyerve të bizneseve, pa asnjë lajmërim paraprak.Disa pronarë të bizneseve që do të konkurrohen tashmë nga këto kioska të bashkisë, shkruajnë te ‘Nisma Thurje’ se janë pikërisht muajt e festave të fundvitit që ata presin për të bërë më shumë të ardhurave. Ata theksojnë se paguajnë çdo taksë në bashki dhe qeveri, por ndërkohë po konkurrohen padrejtësisht nga “ushtria e kioskave”.

Postimi i NismësThurje:

Nisma sot ne mengjes u zgjuam me keto kioska te vendosura para bizneseve tona te 9 katshet. Ne paguajme taksa, shume taksa per kete dreq bashkie. Paguajme takse per pastrimin qe e bejme vete, paguajme ujin sikur kemi hidrocentrale, paguajme takse per arsimin e femijeve qe i kemi ne emigracion, paguajme taksa fitimi, tvsh, dreq e te bir dhe keta pa pike turpi na konkurojne duke na vendosur para dyerve te biznesit tone, jo nje por nje ushtri me kioska. Ne festat presim te nxjerrim ndonje shpenzim…

Nuk paskan patur te ngopur keta njerez. Edhe qindrakat i duan.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 20:02

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje bore në disa zona malore në vend, ndërkohë që kanë filluar edhe problemet e para.Situata më e vështirë paraqitet në qarkun e Dibrës, ku në zonat e thella shkon mbi 30 cm dhe janë

Postuar: 14/12/2018 - 19:47

Studentët vijojnë të sfidojnë reshjet e shiut para godinës së kryeministrisë.

Postuar: 14/12/2018 - 19:40

Një shpërthim eksplozivi është regjistruar pasditen e sotme në lagjen “24 Maji” të qy

Postuar: 14/12/2018 - 19:37

Maskat janë rikthyer në qytetin e Vlorës, ku mbrëmjen e sotme bëhet me dije se kanë grabitur nj

Postuar: 14/12/2018 - 19:30

Policia italiane ka arrestuar 4 shqiptarë, të cilët akuzohen për një sërë veprash penale si vjedh

Postuar: 14/12/2018 - 19:24

Senati Akademik i Universitetit Bujqësor të Tiranës me anë të një deklarate për mediet ka reaguar

Postuar: 14/12/2018 - 19:13

Mbrëmjen e sotme një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë.