Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Nuk pati b*thë Erion Veliaj të na ...”, protestuesi i Astirit nxjerr prapaskenat e rënda dhe hedh akuzat e forta

Postuar: 20/03/2019 - 11:54

Një ditë pas protestës që zgjati për disa orë në zonën e Astirit, policia ka shoqëruar 6 persona, të cilët janë banorë të zonës.

Ndërkohë u mësua se nga policia janë shoqëruar: Gëzim Sadikaj, Lutfi Kastrati, Ilir Katiraj, Lindita dhe Dorian Protoduar, Skënder Doda.

Kujtojmë se mbrëmjen e djeshme në të gjithë zonën e Astirit kishte një prani mjaft të madhe të policisë dhe forcave të FNSH-së, ndërsa pranë banorëve mbërriti me urgjencë dhe kryedemokrati Lulzim Basha.

Banorët thonë që në të gjithë zonën kanë qenë rreth 300 punonjës të policisë.

Sipas banorëve presioni ndaj tyre bëhet në mënyrë që të mos i bashkohen protestave të PD-së.

“Oligert Torba nuk ka çfarë t’iu bëjë banorëve të Unazës së Re, protesta është shumë e ligjshme, kemi 137 ditë që protestojmë. Jemi paqësorë, nuk kemi cënuar një lule dhe këta na vijnë dhe na provokojnë.

I bëj thirrje drejtorit të komanduar Dhimitraq Ziut që të mos vijnë dhe të bëjnë presion në Unazë të Re, nuk pati bythë Erion Veliaj për të na përçarë dhe jo të kesh ti”, është shprehur për “Fax News” Dorian Protoduari, një prej banorëve, i cili dhe më herët ka qenë në burg për protestat e vazhdueshme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 21:18

Ditën e sotme një delegacion i Ministrisë së Brendshme ka raportuar pranë Komisionit Europian ecuritë e Shqipërisë në ecurinë e 5 prioriteteve, që BE-ja i ka vendosur Shqipërisë në procesin e integrimit.

Postuar: 24/04/2019 - 20:27

Rektori i Universtietit të Tiranës, Bernard Dosti në mbledhjen e sotme të rektoratit ka marrë d

Postuar: 24/04/2019 - 19:53

I gjithë Ballkani është përfshirë nga rryma ajri me origjinë nga Saharaja të cilat kanë pasur ndi

Postuar: 24/04/2019 - 19:46

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 o

Postuar: 24/04/2019 - 19:29

Pas vdekjes së 25-vjeçares ne maternitetin e Elbasanit kirurgu i njohur, Agron Menzelxhiu shpjego

Postuar: 24/04/2019 - 19:24

Kledian Lekocaj i ashtuquajturi “Mafiozi i burgjeve”, i akuzuar për përfshirje në vra

Postuar: 24/04/2019 - 19:18

 Në rajonin e Atikës në Greqi janë zhvilluar tre operacione të gjera anti-drogë, që kanë çua