BREAKING NEWS

Rama kopsit listën e kandidatëve, deputetët paralajmërohen në mbledhje grupi për spastrime, kryeministri i pakënaqur me shumë emra

Rama kopsit listën e kandidatëve, deputetët paralajmërohen
x

Aktualitet

Nuk përmbahet Agim Doçi, shpërthen në studio: Të rekomandoj ndërro ilaçet se nuk je në rregull...!

Nuk përmbahet Agim Doçi, shpërthen në studio: Të

Shkrimtari i njohur Agim Doçi është shprehur mjaft i indinjuar për shtatoren e Skënderbeut në Prizren.

Doçi nuk i kurseu kritikat për Sinan Alija që bëri shtatoren e Skënderbeut  duke thënë se ai nuk është skulptor, ndërsa u shpreh ashpër duke i u drejtuar që të ndërrojë ilaçet dhe të merret me serialet turke në Stamboll.

"Sinan Alija është autori i shtatores. Unë i rekomandoj këtu ndërro ilaçet se nuk je në rregull. Aliaj nuk ka asnjë arsim përkatës. Në libra kemi lexuar se me një të rënme të shpatës, Skënderbeu e ndante osmanin në dysh, pra kishte krahun e fortë, dhe jo atë krah në shtatore. Nuk mund të jetë komandat i forcave shqiptare një njeri i vogël, i shkurtër, thatim dhe veremli, por një burrë me dimensione të mëdha, sidomos krahun me të cilën mbante shpatën e bujshme", tha Doçi për Report Tv.

Më të lexuarat