BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Aktualitet

"Nuk shkoj më tutje, e pamundur ekonomikisht", pedagogu i njohur bën ironinë therrëse ndaj sistemit arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

"Nuk shkoj më tutje, e pamundur ekonomikisht", pedagogu i njohur

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë televizive sistemin arsimor.

Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura, gjë që nuk po ndodh.


“E kemi shkatërruar arsimin në tre elementë kryesorë. Në financimin e tij që e kemi më të dobët dhe se Mali i Zi e Kosova, nuk po shkoj më tutje, te Estonia e këto se është turp, nuk futemi dot. Së dyti ne nuk kemi një ofertë pune. Dua të bëhem studiues në fushën e albanologjisë. Ne jemi të gjithë këtu, pjesa më e madhe të fushës akademike.

Unë dua 5 mijë euro të promovohem, pjesëmarrje nëpër kongrese, se s’na i paguan njeri, do t’i paguaj nga xhepi. Tani si mendon ti? Do t’i them unë familjes, rrini pa bukë ju derisa të marr titullin unë se pastaj do hamë titullin tim. Ka njeri që të fal 5 mijë euro? Unë kam stopuar në këtë titull që kam dhe jam mirë, nuk shkoj më tutje sepse është e pamundur,” – u shpreh Mehmeti.

 

Më të lexuarat