BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Nuk socializohen dhe nuk kanë shumë miq! Njihuni me shenjat zodiakale që janë të ftohta dhe nuk dinë t’i shprehin ndjenjat

Nuk socializohen dhe nuk kanë shumë miq! Njihuni me shenjat zodiakale

Sipas karakteristikave të secilës shenjë, disa tentojnë të jenë më të ftohta e më të shkëputura nga të tjerët, nuk socializohen dhe nuk kanë shumë miq. Ja cilat janë:

Bricjapi

Bricjapi është një prej shenjave më të paafta për të shprehur ndjenjat sepse tenton të krijojë një mur shumë të lartë për të fshehur sekretet e tij nga të tjerët.  E bën për t’u mbrojtur dhe për të qëndruar në botën e tij të brendshme aq të pasur e të thellë.

Kurse për sa i përket karrierës, përpiqet gjithmonë të jetë më i miri. Dëshiron të jetë lideri i të gjithëve dhe në të vërtetë është në pjesën më të madhe të rasteve. Kjo shenjë zodiakale është aq e ftohtë dhe aq racionale së është vështirë të bëjë zgjedhje të nxituara ose gabuara.

Virgjëresha

Virgjëresha është një shenjë shumë inteligjente dhe ka gjithmonë ide interesante për të gjithë. Është maniak i kontrollit dhe perfeksionimit. Nuk është e thjeshtë të të kuptosh botën e saj emocionale, nuk i pëlqejnë shfaqjet publike të  dashurisë dhe nuk i pëlqen të tregojë as të sajat. Është një shenjë shumë e ndjeshme, nuk do të lëndohet dhe për këtë arsye tenton të mbrohet nga të gjithë.

Të lindurit në këtë shenjë janë të ftohtë, të paaftë t’i shprehin ndjenjat e tyre. Sipas tyre, bota duhet të rrotullohet në një mënyrë strikte, si një orë zvicerane dhe emocionet nuk përshtaten me botën e tyre aq të organizuar.

Ujori

Dhe në fund, tek ata që janë të paaftë të shprehin ndjenjat e tyre gjejmë Ujorin. Kjo shenjë zodiakale di të mbrohet nga të gjithë. Kjo shenjë zodiakale di të jetë indiferente ndaj të gjithëve. Mendja udhëheq jetën e tij dhe nuk u jep shumë rëndësi emocioneve. Ujori ka një vështirësi të madhe në krijimin e marrëdhënieve, por dëshiron të jetojë në një botë qytetare dhe të ekuilibruar, pra në një botë të drejtë për të gjithë.

Më të lexuarat