BREAKING NEWS

Marrëveshja mes kryeministrit Rama dhe Di Maio-s/ 30 mjekë shqiptarë zbarkojnë në Itali sot pasdite, zbardhet vendimi: Paguhen nga buxheti i shtetit, ja sa do marrin në muaj (VENDIMI)

Marrëveshja mes kryeministrit Rama dhe Di Maio-s/ 30 mjekë
x

Aktualitet

Numrat e të infektuarve në Shqipëri po rriten me shpejtësi! Mjeku i njohur tregon se çfarë do të ndodhë javën tjetër

Numrat e të infektuarve në Shqipëri po rriten me shpejtësi!

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka komentuar situatën e Covid-19 në vendin tonë. Sipas Alimehmetit pritet që javën tjetër të rritet numri i të infektuarve.

“Nuk kemi një parashikim të kësaj situate por po mundohemi të bëjmë analiza. Shifrat e vogla nuk të lënë shumë mundësi të bësh analiza. Javën tjetër pritet rritje e numrit të të infektuave.

Duhet të theksoj se ka ndryshime në përqindje e vdekshmërinë në Bergamo dhe në Veneto. Në Veneto që ka ndjekur protokollin e kurimit në shtëpi ka përqindje më të ulët të vdekshmërisë se sa në Bergamo” tha Ilir Alimehmeti në Open.