Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Nxehet’ keq situata në Mat për lirimin e KZAZ-ve, mbështetësit e PD djegin materialet zgjedhore mes përleshjes e gazit lotsjellës, disa të plagosur rëndë

Postuar: 19/06/2019 - 12:17

Pas përplasjeve të Kamzës, ditën e sotme përplasje janë shënuar edhe në qytetin e Kavajës e Burrelit. Në Burrel mësohet se ka edhe të plagosur. Policia është përplasur fizikisht me qytetarët në KZAZ-në nr.16. Mbështetësit e PD kanë tentuar të futen brenda kësaj KZAZ-je, por janë kundërshtuar nga forcat e policisë.

Situata po tensionohet në shumë qytete të Shqipërisë pas dekretit të presidentit Meta për anulimin e datës së zgjedhjeve.

Ndërkaq, policia ka mundur të hyjë në ambientet e KZAZ. Nga forcat e rendit është lëshuar gaz lotsjellës, çka ka sjellë shpërndarjen e protestuesve.

Dyshohet që gjatë protestës, situata të jetë tensionuar dhe pas përleshjes me forcat e rendit, disa protestues, por edhe nga radhët e policisë, janë lënduar. Mbështetësit e PD kanë shkuar më tej, duke djegur materialet zgjedhore.

Zyrtarisht nuk kemi të dhëna në lidhje me situatën apo numrin dhe gjendjen e të plagosurve, por mësohet se janë përdorur sende të forta dhe shkopa gome.

Të lënduarit janë dërguar në spitalin e Burrelit.

Ndiqni momentin e tensionuar:

Video Player

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh