Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nxjerrja e Alvin Berishës nga kampi famëkeq, biznesmeni libanez tregon cilat institucione dhe autoritete ndihmuan në mision 

Postuar: 08/11/2019 - 20:16

Një ndër ndërmjetësuesit kryesor për nxjerrjen e 11 vjeçarit Alvin Berisha nga kampi dhe njëkohësisht konsulli nderi i Shqipërisë në Liban, Marc Gorayeb,ka folur për të gjithë institucionet dhe autoritetet që ndihmuan në shpëtimin e vogëlushit.

Në një lidhje të drejtpërdrejt me televizionin Abc neës me Skype nga Bejruti, Gorayeb tha se në misionin e shpëtimit të Alvinit ishin përfshirë shumë palë, përfshirë edhe autoritetet shqiptare dhe italiane.

Ndër të tjera konsulli deklaroi se të përfshirë në misionin humanitar ishin edhe anti-terrorizmi, interpoli italian, autoritetet e sigurisë libaneze, Kryqi i Kuq Italian me përfaqësues presidentin e këtij institucioni, Francesko Rotka, si dhe Gjysmëhëna e Kuqe e Sirisë me përfaqësues doctor Guribin.

 ‘Në misionin për shpëtimin e Alvinit ishin shumë palë të përfshira. Ishin autoritetet shqiptare, italiane, anti-terrorizmi  autoritetet e sigurisë libaneze, interpoli Italian, Kryqi i Kuq Italian si dhe Gjysmëhëna e Kuqe e Sirisë.

Unë jam nga këtu dhe e njoh terrenin, si dhe kam të gjitha kanalet e duhura falë zotit për të ndihmuar në këtë rast’, ka thënë konsulli i nderit Marc Gorayeb.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:03

22 patenta janë pezulluar brenda dy orëve ditën e sotme, të të rinvje që bëjnë gara në aksin Sauk-Teg, prej orës 20:00 deri në 22:00.

Postuar: 13/11/2019 - 22:39

Klodiana Lala ka komentuar përzgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.Lala tha në “Re

Postuar: 13/11/2019 - 22:12

Diplomati Neritan Ceka ka mbështetur idenë e Shengenit Ballkanik

Postuar: 13/11/2019 - 22:01

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar në emisionin “Real Story” debatin mes institucio

Postuar: 13/11/2019 - 21:34

11-vjeçari Alvin Berisha iu bashkua familjes vetëm pak ditë më parë.

Postuar: 13/11/2019 - 20:58

Gazetari Musatafa Nano ishte i ftuar në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku reagoi pë

Postuar: 13/11/2019 - 20:21

Dy shtetas shqiptarë, një burrë e një grua, janë dënuar me burg nga gjykata e Ternit për tentativ