BREAKING NEWS

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk tërhiqet nga asnjë kusht dhe qeveria teknike

Asnjë marrëveshje për Zgjedhoren, PD akuzon PS por nuk
x

Aktualitet

Nxjerrja e Alvin Berishës nga kampi famëkeq, biznesmeni libanez tregon cilat institucione dhe autoritete ndihmuan në mision 

Nxjerrja e Alvin Berishës nga kampi famëkeq, biznesmeni libanez tregon

Një ndër ndërmjetësuesit kryesor për nxjerrjen e 11 vjeçarit Alvin Berisha nga kampi dhe njëkohësisht konsulli nderi i Shqipërisë në Liban, Marc Gorayeb,ka folur për të gjithë institucionet dhe autoritetet që ndihmuan në shpëtimin e vogëlushit.

Në një lidhje të drejtpërdrejt me televizionin Abc neës me Skype nga Bejruti, Gorayeb tha se në misionin e shpëtimit të Alvinit ishin përfshirë shumë palë, përfshirë edhe autoritetet shqiptare dhe italiane.

Ndër të tjera konsulli deklaroi se të përfshirë në misionin humanitar ishin edhe anti-terrorizmi, interpoli italian, autoritetet e sigurisë libaneze, Kryqi i Kuq Italian me përfaqësues presidentin e këtij institucioni, Francesko Rotka, si dhe Gjysmëhëna e Kuqe e Sirisë me përfaqësues doctor Guribin.

 ‘Në misionin për shpëtimin e Alvinit ishin shumë palë të përfshira. Ishin autoritetet shqiptare, italiane, anti-terrorizmi  autoritetet e sigurisë libaneze, interpoli Italian, Kryqi i Kuq Italian si dhe Gjysmëhëna e Kuqe e Sirisë.

Unë jam nga këtu dhe e njoh terrenin, si dhe kam të gjitha kanalet e duhura falë zotit për të ndihmuar në këtë rast’, ka thënë konsulli i nderit Marc Gorayeb.