BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

“O ba ku është mami?”/ Aksidenti tragjik në Kroaci i mori jetën vajzës së tyre, familjarët rrëfejnë mes lotësh detajet rrëqethëse: Udhëtonte me 4 fëmijët! (FOTO)

“O ba ku është mami?”/ Aksidenti tragjik në Kroaci i

Aksidenti tragjik në Kroaci i autobusit me targa të Kosovës ka veshur me të zeza familjarët e 10 personave që humbën jetën dje tragjikisht teksa autobusi i tyre u përmbys në mes të rrugës.

Ndërkohë 45 persona të tjerë janë në spital, pasi kanë mbetur të lënduar. Para Spitalit të Përgjithshëm në Slavonski Brod janë mbledhur familjarë dhe të afërm të të lënduarve.

Familjet e të ndjerëve morën dje informacionet e tmerrshme, sot do të duhet të identifikojnë trupat e të dashurve të tyre. Të tjerët erdhën për të vizituar të plagosurit në pavijonet e spitalit.

Tek qytetari Arif Kikaj , i cili mbërriti nga Peja, emocionet janë të rënda e të ndara. Vajza e tij 37-vjeçare Alinda Iprijaj mbeti e vdekur në tragjedinë e ndodhur që u mori jetën edhe 9 të tjerëve.

“O ba ku është mami?”/ Aksidenti tragjik në Kroaci i

Ai qan ndërsa flet për të, ndërsa më tej tregon se Alinda e ndjerë kishte në autobus me të 4 nga 5 fëmijët e saj. Fatmirësisht fëmijët nuk janë lënduar. Kur përmend këtë fakt se fëmijët nuk kanë pësuar lëndime, një buzëqeshje e zbehtë i kalon në fytyrë.

Dhëndri i tij, burri i Alindës së ndjerë, Can Iprijaj ulet në një mur betoni dhe ngul sytë në hapësirë i përhumbur.

“Kam punuar për 10 vjet në Rijeka dhe 30 vjet më parë kam shkuar në Gjermani. Unë u ktheva në Kosovë dhe fëmijët e mi, Alinda dhe dy djemtë e tjerë, qëndruan në Shtutgart. Ajo ka punuar atje si infermiere. Ajo mendoi të vinte tek ne me pushime. Ata po mendonin të shkonin me aeroplan për në Prishtinë, por përsëri vendosën të merrnin autobusin për më lirë. Është një tragjedi e madhe për ne” tregon Arifi me lot, duke shtuar se do ta varrosë të bijën në Kosovë.

Fëmijët janë të moshës 14, 12, 9 dhe 7 vjeç. Ata i kanë parë ata dhe po presin momentin kur stafi i spitalit do t’i lejojë t’i marrë.

“Dhëndri ishte me ta. Ata e pyetën: Babi, ku është mami?” thotë Arifi, pastaj qan përsëri. Ata planifikojnë t’i marrin fëmijët në Kosovë dhe pas disa ditësh pasi të varrosin nënën e tyre atje, ata do të kthehen në Gjermani.

“O ba ku është mami?”/ Aksidenti tragjik në Kroaci i

Më të lexuarat