BREAKING NEWS

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush është bosi që kishte privatizuar një pjesë të pronës, pritet konferencë nga Agjencia e Administrimit të Pasurive

Sekuestrohet ish-hotel ‘Vollga’ në Durrës, kush
x

Aktualitet

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit në 2015 kur Bill Gates paralajmëroi rrezikun nga virusi

Një fotografi në 2015. Një imazh që vjen  pesë vite më parë. Laboratori kinez wuhan. Barack Obama, Anthony Fauci dhe Melinda Gates vizitojnë "fabrikën" e virusit ndoshta për të kontrolluar përparimin e kërkimit mbi Coronavirus.

2015. I njëjti vit në të cilin Bill Gates deklaron se rreziku për njerëzimin nuk do të ishin më armët bërthamore por një virus. Në të njëjtin vit në të cilin lajmet shkencore "Leonardo" të Raitre transmetuan një raport mbi një studim mbi koronavirusin që kinezët po studionin.

Një raport lajmesh që është ribotuar në mediat sociale muajt e fundit por që u shpall menjëherë si i rremë nga "profesionistët e informacionit", i njëjti grup që më pas talli nobelistin francez për mjekësinë Luc Montagnier dhe virologun italian Giulio Tarro. I pari pretendoi se virusi kishte sekuenca HIV dhe ishte paketuar nga biologët molekularë. E dyta është se virusi ndryshon dhe për këtë arsye vaksina është e padobishme.

Qëllimi ishte që njerëzit të besojnë se Coronavirusi ishte me origjinë natyrore, d.m.th., kaloi nga shkopi te njeriu, kur, megjithatë, ishte e qartë për të gjithë ne që nga fillimi se ishte krijuar në laboratorin në Ëuhan. Pesë vjet më parë, pra, ata tashmë ishin duke punuar për të bërë atë që ndodhi sot. Fotografia, e publikuar në Twitter, tërheq thonjtë e zakonshëm ndaj përgjegjësive të tyre.

Më në fund një kuriozitet i rëndësishëm. Biologu që ilustron studimin e laboratorit Wuhan tek Obama nuk është kinez.

Fotot flasin vetë dhe padyshim covidiotët do e deklarojnë konspiracion.

Ky shkrim dhe kjo foto janë censuruar nga Facebooku duke e konsideruar lajm fallco.

Obama, Melinda Gates dhe Fauci mbikqyrësit e laboratorit të Wuhanit

 

Më të lexuarat