Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Aktualitet

OFL/ Gazetarja Hoxha bën deklaratën e fortë dhe ngre dyshimet: Nuk mjafton koha, pa u marrë me faktin se si u nis...

OFL/ Gazetarja Hoxha bën deklaratën e fortë dhe ngre dyshimet:

Gazetarja e Top Channel , Anila Hoxha ka hedhur dyshime sa i përket Operacionit Forca e Ligjit.

Anila Hoxha: Siç e dimë që prej nisjes së aksionit të OFl-së çdo ditë forcat e OFL-së kanë dalë në konferencë për shtyp dhe kanë publikuar së paku emrat e dy personave të dënuar për çështjet e një varg akuzash që janë objekt i këtij akti normativ.

Deri më tani janë 15 subjekte me asete të ndryshme pasurore. Sa u takon pasurive vlen të përmenden emrat e Hajrajve që lidhen me çështjen e rrëmbimit të Jan Prengës.

Ka një aset pasuror që është resorti ‘Golden’ i sekuestruar. Ndërkohë që personazhet e tjerë do të ketë një diskutim mjaft të madh sa i takon faktit që është shumica e tyre janë hetuar për pasuritë e tyre dhe drejtësi ka folur një herë.

Kështu që do të ketë një diskutim të thelluar dhe një përplasje shumë të madhe mes këtyre formularëve që OFL-ja kërkon të plotësohen dhe detajet të mëtejshme për sa kohë që ligji e thotë qartë që asgjë nuk mund të gjykohet dy herë për të njëjtin fakt.

Vetëm sa i përket çështjeve të drogës OFL-së nuk i mjafton koha 1 vjeçare për të dërguar deklaratën nuk merrem me teknikat e tjera se çfarë i duhen prokurorëve për të hetuar sepse nuk mjafton vetëm deklarata e vetëdeklarimit, “deklaro çfarë pasurish ke” dhe ne pastaj i gjejmë. Ne e dimë që pa u marr pastaj me faktin se si u nis OFL-ja./TCh