BREAKING NEWS

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të gjithëve: Vetëm këto do jenë ditët e pikut, ndërsa lajmi i mirë është se numri i të prekurve do të ulet...

Pëllumb Pipero optimist jep mesazhin që na qetëson të
x

Aktualitet

OFL ‘godet’ Durim Bamin, ja çfarë i sekuestroi sot Gjykata e Posaçme

OFL ‘godet’ Durim Bamin, ja çfarë i sekuestroi sot

Gjykata e Posaçme ka vendosur të sekuestrojë vetëm një automjet të blinduar të Durim Bamit.

Operacioni Forca e Ligjit, më 8 shkurt, sekuestroi makinën e blinduara të Durim Bamit në Krujë.

Sekuestrimi e makinës së blinduar të Bamit u bë në kushtet e emergjencës me firmën e drejtorit të Policisë së Shtetit, pasi dyshohet se automjeti është pasuri e vënë me burim të paligjshëm dhe se mund tëzhduken apo fshihen pas nisjes së operacionit për sekuestrimin e tyre

Durim Bami ishte në masën “arrest shtëpie” që nga viti 2015.

Bami akuzohet për ‘kallëzim të rremë’ në bashkëpunim me deputetin Tom Doshi dhe ish-deputetin Mark Frroku.

Ai supozohet se sajoi një skenar për vrasjen e Tom Doshit.