BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x
BREAKING NEWS

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

“Nga nesër në këto qytete do të...”/ OSHEE del
x

Aktualitet

Ofroi 150 mijë euro për ekzekutimin e Manecit, kush është porositësi me nofkën ‘katunari’! Ja çfarë u zbardh nga dëshmia e vëllezërve Beqiraj

Ofroi 150 mijë euro për ekzekutimin e Manecit, kush është

Vëllezërit Beqiraj të arrestuar pak ditë më parë si pjesë e grupit kriminal që merrte porosi për vrasje me pagesë kanë rrëfyer detaje të reja në lidhje me ekzekutimin e Arben Mërkurit i njohur me pseudonimin “Maneci”.

Sipas dosjes hetimore të siguruar nga TV Klan ata kanë rrëfyer se porosia ka ardhur nga një person i cili tani dyshohet se është larguar jashtë vendit dhe se për të kryer krimin pagesa ishte 150 mijë euro. Vëllezërit Beqiraj kanë deklaruar se komunikimi me porositësin bëhej nga Kevin Zeneli përmes aplikacionit SINJAL.

Më tej, Indrit dhe Gentian Beqiraj kanë treguar se personit që kërkonte ‘kokën’ e Manecit i kishin vendosur pseudonimin ‘Katunari’, dhe dyshohet se viktima i kishte vrarë një person të afërt.

“Personi interesuar komunikonte me aplikacionin SINJAL me Kevin dhe nga e folura i patëm vendosur pseudonimin “Katunari”. Ai dyshohej se ishte i zonës pasi kishte dhe një person që na informonte në zonë për lëvizjet e Benit. Me sa kam dijeni ky person është larguar jashtë vendit. Nuk e di se ku është personi që porositi këtë vrasje dhe sipas Kevit, Arbeni dyshohej për vrasje të një të afërmit të këtij personi”, ka deklaruar ata sipas dosjes hetimore.

Ndërkohë një tjetër detaj i rrëfyer prej tyre është fakti se makina e përdorur në ekzekutimin e ndodhur në Don Bosko ku mbeti i vrarë Erion Çela, ishte marrë prej tyre për të ruajtur lëvizjet e Manecit.

Me gjithë të dhënat e siguruar nga dëshmitë e dy vëllezërve policia nuk ka rënë ende në gjurmët e porositësit. Mesa duket çelësi për të mbërritur tek ai është ndërmjetësi Kevin Zeneli i cili ka pasur komunikim direkt me të.

 

Më të lexuarat