BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

Operacion “blic” në shumë qytete për të kapur “bosët” e krimit në vend, policia del sërish duarbosh, ja cilët kërkoheshin për t’u kapur

Operacion “blic” në shumë qytete për të kapur

Policia e Shtetit nuk ia doli ditën e djeshme të arrestonte asnjë prej të shumëkërkuarve të zbuluar nga dëhsmitë e organizatorit të vrasjeve me pagesë dhe bashkëpuntorit të drejtësië Nuredin Dumani. Me urdhër të drejtorit të Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, u kryen kontrolle në banesat e shumë pjesëtarëve të rrezikshëm të kontigjentit kriminal në Shqipëri, të akuzuar e kërkuar për trafik droge, grupe të strukturuara kriminale, grabitje, vrasje etj. FNSH, RENEA dhe forca të tjerë të rendit ushtruan kontrolle në shtëpitë dhe bazat në Vlorë, Shkodër, Tiranë, Fushë-Krujë, Kurbin, Durrës, Elbasan dhe Cërrik. Operacioni ka qenë “blic” pa vendim gjykate. Asnjë prej të shumëkërkuarve të “Plumbit të artë” apo dhe elementë të tjerë kriminalë të shpallur në kërkim gjatë këtij viti si: Ervis Martinaj, Festim Qoli, Lulzim Berisha, Kevin Suçi, Agron Bejdolli, Aleksandër Laho (Rrumi i Shijakut), Alban Skonja, Kamer Mehja, Abedin Mama (Dine Çami), Suel Çela, Talo Çela, Duel Mehmedaj, Astmer Bilali, Bajram Çekorja, Alban Bengasi, etj., nuk u arrit të kapej, edhe pse për shumë prej tyre ka mëse 1 vit që kërkohen për vepra të rënda penale. Disa prej tyre si Lulzim Berisha, Ervis Martinaj, etj. mendohet se janë larguar nga Shqipëria. Që prej muajit mars kur nisi “Plumbi i artë” nuk është kapur asnjë prej të konsideruarve si krerët e krimit në vendin tonë.