Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Operacion i madh i policisë, 34 në pranga, mes tyre shqiptarë, zbardhen emrat

Postuar: 16/09/2019 - 19:45

Policia italiane ka zhvilluar një operacion të gjerë antidrogë në Latina, duke arrestuar gjithsej 34 persona. Operacioni i titulluar “Astice” përfundoi me 30 të arrestuar dhe që u vendosën në qeli, e të tjerët janë në kërkim ose në arrest shtëpiak.

Të arrestuarit janë kryesisht italianë, por mes tyre ka edhe shqiptarë. Ndër të prangosurit janë dy oficerë policie, të cilët dyshohet se janë korruptuar nga ana e të arrestuarve. Dy policët përfundon në burg nën akuzat e korrupsionit, sepse kishin favorizuar disa eksponentë kryesorë të krimit të organizuar në Pontine, duke u dhënë atyre favorizime në këmbim të parave dhe drogës, shkruajnë mediat italiane.

Përpos italianëve, të arrestuar ishin edhe shqiptarë. Në prangat e policisë italiane përfundoi Eduard Lala 26 vjeç nga Shqipëria, Edri Collaku 28 vjeç Ndriçim Lalaj 29 vjeç. E arrestuar përfundoi edhe një grua nga Shqipëria, Eneida Skëndo 28 vjeçe. Disa prej të arrestuarve, kryesisht italianët dyshohet se kanë lidhje me disa nga klanet e mafiat e rëndësishme që veprojnë në territorin italian.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 20:22

Për të disatën ditë radhazi dhjetëra automjete policie kanë zbarkuar në Unazën e Re, 30 minuta para se banorët të nisin me qëndresën e tyre kundër prishjes së banesave dhe bizneseve të tyre.

Postuar: 14/10/2019 - 20:09

Është shkarkuar ditën e sotme nga detyra e zëvendës drejtorit për Hetimin e Krimeve të Rënda në G

Postuar: 14/10/2019 - 20:01

Një burrë është sulmuar në Zvicër nga dy persona të maskuar, duke i marrë një shumë të konsiderue

Postuar: 14/10/2019 - 19:52

Një sherr i madh ka ndodhur mbrëmjen e të dielës në burgun Nafplios.

Postuar: 14/10/2019 - 19:40

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i ka dhënë të drejtë Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, mbi vend

Postuar: 14/10/2019 - 19:20

Gjatë protestës së qytetarëve të Unazës së Re, pranë drejtorisë së policisë mbrëmjen e djeshme, a

Postuar: 14/10/2019 - 18:33

Një vajzë 16-vjeçare ishte e ftuar së bashku me tre miq në një festë në shtëpinë e një prej të pa