Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Operacionet antikanabis, asgjësohen 367 rrënjë hashashi në Berat, arrestohen 5 persona, mes tyre kryeplaku i fshatit

 Operacionet antikanabis, asgjësohen 367 rrënjë hashashi në Berat, arrestohen 5 persona, mes tyre kryeplaku i fshatit

Postuar: 10/08/2015 - 09:21

Policia e qytetit të Beratit ka zbuluar dhe asgjësuar mëngjesin e sotëm 367 rrënjë kanabis sativa. Nga operacioni janë arrestuar 5 persona, mes tyre edhe kryeplaku i fshatit Allambres, Hajri Selamaj. 
 
Mësohet se kanë rënë në pranga shtetasit F. Sh., 17 vjeç, Ramadan Zadeja, 65 vjeç, Behar Merkaj, 40 vjeç, dhe Elson Agalliu, 25 vjeç. 
 
Ndërkohë, janë shpallur në kërkim shtetasit Sh. Z., 60 vjeç, B. M., 24vjeç, dhe A. Sh., 45 vjeç. Sipas policisë, këta persona akuzohen për kultivim narkotikësh.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 23:49

 Aksident rrugor me një të vdekur në aksin kombëtar që lidh Tiranën me Durrësin.Ngjarja ndodhi sonte rreth orës 21:45 , në superstradën Durrës-Tiranë, thanë për noa.al burime nga policia e Durrësit.

Postuar: 21/05/2019 - 23:14

Gjatë ditës së nesërme priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në të gjithë territorin.Si

Postuar: 21/05/2019 - 22:28

Është aksidentuar mbrëmjen e sotme autobusi i linjës Tiranë-Kamëz.

Postuar: 21/05/2019 - 22:19

Ndërsa kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i zgjedhjeve për votimin e kryetarit të ri të Akad

Postuar: 21/05/2019 - 21:56

Agjencia e kontrollit kufitar e Bashkimit Europian, Frontex, u vendos për herë të parë jashtë BE,

Postuar: 21/05/2019 - 21:21

Zgjedhja e prokurorit të Rrethit Gjyqësor Shkodër, Vatë Staka si anëtar i Këshillit të Lartë të P

Postuar: 21/05/2019 - 20:00

Guardia di Finanza në Romë, ka kryer një operacion të gjerë kundër një organizate të dedikuar në