BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Aktualitet

Operacioni i SPAK në Durrës/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit të prokurorit që e çoi Vangjush Dakon në pranga

Operacioni i SPAK në Durrës/ Gazetari zbulon lëvizjen e fundit

Gazetari Eni Ferhati ka zbuluar në “Now me Erla Mëhillin” lëvizjet e fundit të prokurorit të SPAK-ut Sotir Kllapi i cili ka nxjerrë urdhër-arrestet për ish-zyrtarët e bashkisë së Durrësit, përfshirë këtu edhe ish-kryebashkiakun Vangjush Dako.

Gazetari shtoi se kanë pasur indicie në këto ditë për një arrestim të mundshëm të Dakos, ndërsa vetë ai, sipas burimeve, e priste gjithçka ndodhi këtë të martë.

“Ditën e sotme prokurori i SPAK-ut, Sotir Kllapi i është drejtuar me një kërkesë gjyqtarit të shkallës së parë Erion Bani dhe po ditën e sotme është disponuar me këtë vendim pa arsyetim dhe janë ekzekutuar, megjithëse është e vërtetë që ne gazetarët që jemi pranë Prokurorisë së Posaçme kemi disa ditë që kemi pasur një lloj indicie nga burime të ndryshme për një operacion. Kemi dhe informacione që vetë zoti Dako është shprehur që i druhej një arrestimi këto ditë nga ana e SPAK-ut,” – u shpreh Ferhati.

Më të lexuarat