Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Operacioni me 27 të arrestuar, shumica shqiptarë/ Reagon Ambasada e Italisë

Postuar: 12/02/2019 - 19:36

27 persona kanë përfunduar në pranga pas një operacioni anti-kanabis të shtrirë në Shqipëri dhe në Itali.
 
Në një konferencë për shtyp drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu u shpreh se në bashkëpunim me palën italiane janë goditur 4 grupe kriminale, duke lëshuar 27 urdhër arreste, nga të cilët 21 janë shtetas shqiptarë.
 
Lidhur me operacionin ka reaguar edhe Ambasada e Italisë.

Reagimi i Ambasadës Italiane

"Bashkëpunimi gjyqësor dhe ai i policisë mes Italisë dhe Shqipërisë ka çuar në arritjen e rezultateve të jashtëzakonshme në luftën ndaj krimit të organizuar. Arrestimet e kësaj mbrëmjeje janë një rezultat i rëndësishëm i arritur falë punës së përbashkët të kryer nga Skuadra e parë Hetimore e Përbashkët që i ka mundësuar magjistraturës dhe policisë italiane dhe asaj shqiptare të punojnë sëbashku”: Ambasadori Cutillo shpreh kënaqësinë e madhe për rezultatet e shkëlqyera të arritura në operacionin "Lulet e Pranverës" të Skuadrës së parë Hetimore të Përbashkët (S.I.C.) e krijuar mes Autoriteteve gjyqësore të Italisë dhe Shqipërisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/02/2019 - 13:51

Petrit Vasili  vjen me një reagim drejt e nga facebook-u ndaj protestes së ditës së sotme duke thënë se:

Postuar: 16/02/2019 - 13:45

Ndërsa tymi dhe flakët kanë pushtuar zonën e Kryeministrisë, ky protestues duket se është i vetmi

Postuar: 16/02/2019 - 13:40

Zyrtarë të Ministrisë së Brendshme reagojnë për deklaratat e opozitës se policia ka provokuar qyt

Postuar: 16/02/2019 - 13:35

Situatë alarmante te Kryeministria.Një protestues është ngjitur në godinën kryeministrore.Ai ka

Postuar: 16/02/2019 - 13:25

Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka reaguar sot përmes rrjeteve sociale ku ka komentuar edhe sulm

Postuar: 16/02/2019 - 13:04

Gazi lotsjellës i hedhur nga policia në turmën e protestuesve i ka sjellë probleme kreut të PD, L