Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Operacioni "sytë e akullit", detaji që zbuloi bandën e grabitësve shqiptarë

Postuar: 24/05/2019 - 10:05

Policia italiane njoftoi për shkatërrimin e një bande që vepronte në veri të shtetin fqinjë.

Në kuadër të operacionit të koduar "Ice Eyes", policia vuri në pranga shtetasit Kristjan Keci, Kristjan Mëhilli, Cesk Thani, Augustin Pjetergjokaj, të gjithë shqiptarët.

Operacioni u quajt "Sytë e akullit", sepse shikimi i ftohtë, ishte i vetmi detaj i dukshëm i fytyrës se liderit të bandës, të cilën e mbante të mbuluar me maskë.

Të gjithë "viktimat", jepnin këtë detaj, që për policinë ishte çelësi i hetimeve, duke menduar se në zonë vepronte një bandë e vetme dhe shumë e rrezikshme.

Grabitësit ishin shumë të dhunshëm dhe në disa raste torturonin pronarët e banesave që të vendndodhjen apo kodin e kasafortës

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 23:42

Ish-oficeri i policisë Dritan Zagani u shpreh se Saimir Tahiri është i lirë dhe ha paratë e fituara nga trafikimi i drogës, ndërsa është i akuzaur.

Postuar: 20/06/2019 - 23:27

Gazetarja Klodiana Lala zbulon se jo vetëm Bild, por edhe media të tjëra prestigjioze ndërkombë

Postuar: 20/06/2019 - 23:00

Shqipëria po përjeton tensione politike nga veriu në jug, ndërsa zgjedhjet vendore të 30 qershori

Postuar: 20/06/2019 - 21:56

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”bëri një bilanc të per

Postuar: 20/06/2019 - 21:16

Pas përfundimit të tubimit të Partisë Socialiste në zonën e pedonales në qytetin e Shkodrës, ka m

Postuar: 20/06/2019 - 20:55

Ndonëse kryeministri Edi Rama e mbylli takimin e tij elektoral në Shkodër, përplasjet mes qytet

Postuar: 20/06/2019 - 20:05

Një situatë e tensionuar na paraqitet tashmë në qytetin e Shkodrës, ku si pasojë e përplasjeve me