Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Opozita është inekzistente dhe njerëzit janë në hall", Sokol Hazizaj jep alarmin

Postuar: 12/11/2019 - 22:24

Konstitucionalisti, Sokol Hazizaj tha se në kushtet që ndodhet sot Gjykata e Lartë nuk ekziston.

Sipas tij opozita është inekzistente dhe njerëzit janë në hall.

 “Sot Gjykata e Apelit ka marrë tagrin e Gjykatës së Lartë, sepse kjo e fundit nuk ekziston. Gjykata Kushtetuese përfshihet tek këto të mazhorancës. Opozita është është inekzistente dhe njerëzit janë në hall. Ky është i gjithë problemi. Nuk ka Gjykatë Kushtetuese. Edhe me këta që kemi ti marrësh apriori, ti emërosh, nuk ka Gjykatë Kushtetuese. Sepse nga 9, 6. Nëse del qoftë edhe një, përsëri nuk krijohet kuorumi i duhur për të marrë vendime”, tha Hazizaj në Ora News.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 13:55

Pas tërmetit të tmerrshëm që kaloi vendi jonë, gjendja vazhdon të mbetet e vështirë, pasi qindra dhe mijëra banorë kanë mbetur pa banesa, ku inxhinierët dhe ekspertët i kanë vlerësuar si të pabanueshme.

Postuar: 06/12/2019 - 13:41

Një çift shqiptarësh kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi në banesën e tyre u gjetën pa

Postuar: 06/12/2019 - 13:37

Inxhinieri Erion Softa ka deklaruar se krahas ekspertëve të qeverisë duhet edhe firmat të ndërtim

Postuar: 06/12/2019 - 13:29

Tërmeti i 26 nëntori ka lënë një përjetim të fortë në kujtesën e secilit prej nesh, por edhe më e

Postuar: 06/12/2019 - 13:26

Policia ka vënë në pranga një 29-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italian