BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Aktualitet

"Opozita është inekzistente dhe njerëzit janë në hall", Sokol Hazizaj jep alarmin

"Opozita është inekzistente dhe njerëzit janë në

Konstitucionalisti, Sokol Hazizaj tha se në kushtet që ndodhet sot Gjykata e Lartë nuk ekziston.

Sipas tij opozita është inekzistente dhe njerëzit janë në hall.

 “Sot Gjykata e Apelit ka marrë tagrin e Gjykatës së Lartë, sepse kjo e fundit nuk ekziston. Gjykata Kushtetuese përfshihet tek këto të mazhorancës. Opozita është është inekzistente dhe njerëzit janë në hall. Ky është i gjithë problemi. Nuk ka Gjykatë Kushtetuese. Edhe me këta që kemi ti marrësh apriori, ti emërosh, nuk ka Gjykatë Kushtetuese. Sepse nga 9, 6. Nëse del qoftë edhe një, përsëri nuk krijohet kuorumi i duhur për të marrë vendime”, tha Hazizaj në Ora News.