BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Aktualitet

"Opozita, në luftë me pushkë druri", Artan Hoxha "zbërthen" lëvizjen e Ramës: E kanë këshilluar të shmangë deklarimet

"Opozita, në luftë me pushkë druri", Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha thotë se opozita po ndjek strategjinë e gabuar në lidhje me skandalin McGonigal. Në emisionin “Të Paekspozuarit”, Hoxha tha se opozita nuk fion asgjë duke prishur seancat në Parlament. Lidhur me shmangien e interpelancës nga kryeministri Rama tha se atë e kanë këshilluar të ndjekë një strategji të tillë.  

Opozita ka shkuar në luftë me pushkë druri. Sot pritej një seancë në të cilën kryeministri të përgjigjej për akuzat e bëra nga opozita dhe dyshimet nga mediat ndërkombëtare. Zhgënjimi ishte nga të dy palët. Nuk gjej motiv pse kryeministri e shmangu Parlamentin dhe e dyta, opozita është në mungesë totale fantazie. Një kakofoni e tmerrshme. Opozitës më shumë se kurrë i interesonte qetësia dhe të dëgjohej zëri i saj. Zhurma i interesonte maxhorancës. Opozita nuk fiton duke prishur seancën. Zotin Rama e kanë këshilluar të shmangë deklarimet në lidhje me këtë çështje në sallën e Kuvendit. Salla e Kuvendit ka solemnitet.