Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

OSHEE njoftim për banorët e Tiranës, kufizim i energjisë elektrike për tri ditë në disa zona

Postuar: 26/05/2019 - 10:08

OSHEE njofton se në disa zona të Tiranës do të ketë kufizim të energjisë elektrike për tri ditë me radhë.
 
Shkak, sipas OSHEE janë punimet për investimin në kabinat elektrike.
 
Njoftimi
 
27 maj, punime në 8 kabina
 
Kabina “Jora dhe Palushi”, ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga “Teodor Keko” pjesërisht, tek Astiri
 
Kabina “Koceket”, ora 09:00-15:00
 
pa energji zona tek kthesa e Kamzës pjesërisht
 
Kabina “Ali Baushi 1” , ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga “Kadri Roshi” pjesërisht
 
Kabina “Laprake 6”, ora 09:00-16:00
 
pa energji rruga “Riza Cuka” pjesërisht, rruga “Lord Bajron” pjesërisht
 
Kabina “Allias 2”, ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga “Shyqyri Peza” pjesërisht, në Allias
 
Kabina 6 “Medreseja”, ora 9:30-15:00
 
pa energji rruga e Dibrës pjesërisht, tek Medreseja
 
kabina “Mine Peza 6/1”, ora 9:30-15:00
 
pa energji zona midis rrugës së Durrësit pjesërisht dhe rrugës “Mine Peza” pjesërisht
 
Kabina “Tripod”, ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga “Mentor Xhemali” pjesërisht
 
28 maj, do të punohet në 6 kabina
 
kabina “Siri Kodra 2”, ora 9:30-15:00
 
pa energji zona midis rrugës “Karl Gega” dhe rrugës “Siri Kodra” pjesërisht
 
 
kabina “Usluga” ora 09:30-15:00
 
zona pranë ish-stacionit të Trenit, tek Ish Fidanishtja
 
 
Kabina “Malajzjan 1”, ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga “Allaman Dervishi” pjesërisht, tek Pallatt e Malajzjanit
 
 
Kabina “Shkreli”, ora 09:00-16:00
 
pa energji rruga “Besim Fagu” pjeserisht, pranë rrugës “5 Maji”
 
 
Kabina “Laprake 5”, ora 09:00-16:00
 
pa energji rruga “Riza Cuko” pjesërisht, në Laprakë
 
 
Kabina “Njazi Meka 1” 09:00-15:00.
 
pa energji rruga “Njazi Meka” pjesërisht
 
 
29 maj, punime në 2 kabina
 
Kabina Malajzjan 2, ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga “Allaman Dervishi” pjesërisht, tek Pall e Malajzjanit
 
 
Kabina Euro 3D, ora 09:00-15:00
 
pa energji rruga e Shkodrës pjesërisht

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 23:59

Analisti i njohur Ben Andoni shpreh bindjen se Lëvizja Vetëvendosje do të jetë pjesë e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe mund të konkurrojë realisht tri formacionet politike (PS, PS dhe LSI) në Shqipëri, për aq

Postuar: 21/10/2019 - 23:31

Është publikuar herë të parë fotot të 6-vjeçarit shqiptar Alvin Berisha, i cili ndodhet në kampet

Postuar: 21/10/2019 - 23:07

Aktori Laert Vasili ka sulmuar ashpër presidentin Macron.

Postuar: 21/10/2019 - 22:54

Zv.ministrja e brendshme Romina Kuka e ftuar në emisionin 'Open' tha se të bllokuarit në

Postuar: 21/10/2019 - 22:44

Një audio e dërguar nga Klotilda Zani e cila është në kampin Al-Hol shprehet se duhet shumë para

Postuar: 21/10/2019 - 21:59

Historia e një djali nga Shqipëria i cili ndodhet në kampet e familjarëve të ish luftëtarëve të I

Postuar: 21/10/2019 - 21:58

Teksa është transmetuar videoja e “Le Iene” në emisionin “Open” ku tregoh