Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

OSHEE njofton: Këto janë zonat që s'do të kenë energji elektrike

Postuar: 11/01/2019 - 20:40

OSHEE, ka bërë publike dy njoftime, lidhur me stakimin e energjisë elektrike si rrjedhojë e punimeve që do të kryhen në nënstacionin Livadhja në Sarandë dhe në nënstacionin Rrogozhinë dhe Ballaj në Kavajë.
 
Ja njoftimi i plotë i OSHEE-së:
 
“Për shkak të punimeve të planifikuara në nënstacionin Livadhja në datën 15 janar, do të stakohet energjia elektrike në intervalin kohor 09:00-12:00.
Pa energji do të mbeten disa fshatra në Sarandë: Dobër, Mancet, Shalës, Dishat, Vervë, Çiflik, Vagalat, Shkallë, Konispol, Kodër, Dermish, Rahullë,
Aliko, Çaush, Trembul, Neohor, Jermë, Fitore, Memoraq.
 
Në datën 16 janar do të kryhet remont në nënstacionin Saranda 1, gjatë intervalit kohor 09:00-12:00.
Pa energji do të jenë: Metoq, Gjashtë, Shelegar, Bashkia Finiq me fshatrat: Bregas, Vrion, Vromero.”
 
Por stakime do të ketë edhe në Kavajë. Siç njofton OSHEE:
 
“Për shkak të punimeve të planifikuara nga OSHEE në nënstacionin Rrogozhinë, në datën 14 janar do të stakohet energjia gjatë intervalit kohor 10:00-12:00.
 
Pa energji do të mbeten këto zona në Kavajë: Rrogozhinë, Sinaballaj, Karinë, Dragonj, Rozenj, Senametaj, Bishti i Zhurit, Gosë, Kalush, Lekaj, Met’hasanaj, Hemenrai, Thartor, Rrostej, Damarkaj.
 
Në datat 16 dhe 18 janar do të stakohet energjia elektrike në nënstacionin Kavajë gjatë intervalit kohor 09:00-13:00.
 
Pa energji do të mbeten: Qerret, Stan i ri, Karpen, Çetë, Momël, Helmas, Mengaj, Lize, Vorrozen, Luz i Vogël, Luz i Madh, Hajdaraj.
 
Në datën 17 janar do të stakohet energjia elektrike në n/stacionin Ballaj, gjatë intervalit kohor 10:00-14:00.
 
Pa energji do të mbeten: Ballaj, Zhabjak, Corum, Beden, Kryevidh, Greth, Spille.”

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 14:14

Policia e Shtetit ka proceduar sot 3 persona të cilët vijonin që të kryenin aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit.

Postuar: 18/01/2019 - 14:11

Ditën e djeshme u finalizua një super-aksion kundër evazionit fiskal, sipas policisë u arrestuan

Postuar: 18/01/2019 - 13:57

Aktori Neritan Liçaj, i njohur si një nga kritikët më të ashpër kundër ligjit për shembjen e TK-s

Postuar: 18/01/2019 - 13:45

Ish-drejtuesi në Policinë e Shtetit Emri Vata, i cili ka qenë personi që ka arrestuar Klement Bal

Postuar: 18/01/2019 - 13:33

Ditën e hënë pedagogët e Fakultetit të Historisë dhe Filologjisë kamë paralajmërur protesta.Ky ve

Postuar: 18/01/2019 - 13:29

Pasditen e 2 janarit, Ballshi u trondit nga një vrasje e dyfishtë, ku Gazmend Musta qëlloi për vd

Postuar: 18/01/2019 - 13:23

Në një takim me studentë, profesorë dhe dekanë të fakulteteve, ministrat e rinj të qeverisë kanë