Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përdhunuan 45 vjeçaren në Greqi në sy të nënës, policia greke zbulon emrat e dy shqiptarëve

Postuar: 14/03/2018 - 16:54

Grabitën dhe përdhunuan një 45 vjeçare në Greqi, por policia greke arritur të indetifikojë dy autorët e ngjarjes. Gjatë ditës së sotme në mediat greke janë publikuar  fotografitë e dy shqiptareve , që fshihen pas ngjarjes macabre. Dy shqiptarët ishin fqinjë të dy grave dhe pasi kishin kishin pikasur se dy gratë tërhiqnin shpesh lekë nga banka, ata u futen ilegalisht në shtëpinë e tyre për të grabitur. Dy shqiptarët përdhunuan për 12 orë gruan 45-vjeçare në sytë e nënës së saj dhe vodhën para e bizhuteri. Një vit pas ngjarjes, Policia greke i arrestoi. Policia greke publikon të dhënat dhe fotografitë e dy autorëve. Të dhënat e dala nga Policia vijojnë si më poshtë: Α. Donald Meco (Sina), i biri i Idajet (Raimond) Mecos dhe Inajete (Miranda) Mecos, lindur me 26.07.93 ose 12.07.93, në Shqipëri.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/03/2018 - 22:38

Nga sot shtrihet edhe në zonën B projekti i parkimit me pagesë në rrugët e sheshet e qytetit

“Tirana Parking”, agjencia që monitoron rrugët e destinuara për parkim publik njofton se dhjetë rrugë të kësaj zone, nga sot do të jenë me pagesë. 

Postuar: 17/03/2018 - 22:32

Nusja që kishte vrarë vjehrrën në Tiranë, por që më pas kjo vdekje ishte përcjellë si e ardhur nga shkaqet natyrore, bëri që katër persona të përfundonin në pranga javën e

Postuar: 17/03/2018 - 21:26

Prej disa ditësh forcat e ushtrisë qëndrojnë në gadishmëri për të përballuar çdo emergjencë të mundshme edhe pse fatmirësisht ka pasur vetëm një rast të tillë.

Postuar: 17/03/2018 - 20:52

Avokat i njohur Spartak Ngjela ka komentuar ngjarjet më të fundin në Maqedoni, pas miratimit të ligjit për gjuhën shqipe.

Postuar: 17/03/2018 - 20:33

Një adoleshent në Tiranë është kapur me një sasi lënde narkotike në shkollë. S

Postuar: 17/03/2018 - 20:08

Një pemë ka zënë poshtë 3 makina në Fier.

Postuar: 17/03/2018 - 19:41

Erërat e forta kanë shkaktuar probleme me furnizimin me energji elektrike në disa zona të vendit, njoftoi OSHE.