Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përplasen dy makina në Berat, plagosen 3 persona

Postuar: 09/08/2017 - 16:46

Dy mjete janë përplasur me njëri-tjetrin ditën e sotme në në aksin nacional Urë Vajgurore – Berat, në vendin e quajtur Orizaj.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 ku dy automjete, tip “Benz” janë përplasur me njëri-tjetrin dhe si pasojë e aksidentit janë plagosur 3 shtetas, dy drejtuesit e mjeteve Y.A., 30 vjeç, banues në Berat, C.Q., banues në Tiranë dhe pasagjeri që udhëtonte me këtë të fundit, 64-vjecar nga Poliçani me inicialet D.H.

Të plagosurit janë dërguar drejt spitalit të Beratit ku mjekët konfirmojnë se pasi kanë marrë mjekimin e parë ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta të policisë rrugore, të cilat po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit që dyshohet se ka ndodhur si pasojë e shpejtësisë së madhe me të cilën udhëtonin të dyja mjetet dhe mosrespektimit të rregullave të qarkullimit rrugor.

Kjo pasi njëri nga mjetet ka dashur të kthehet djathtas pa ndezur sinjal dhe kjo ka bërë që të goditej nga mjeti tjetër tip “Benz” që ndodhej pas tij.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.