Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Pa Teatër s’ka Europë”/ Nis marshimi për Teatrin Kombëtar, ‘Zëri i Amerikës’ e transmeton live (VIDEO)

Video: 

Postuar: 12/07/2018 - 19:09

Ashtu sikurse ishte lajmëruar, artistë dhe qytetarë të shumtë kanë nisur marshimin e përgjatë bulevardit ‘Dëshmorët e Kombit’ për të kundërshtuar vendimin që parashikon shembjen e godinës së teatrit Kombëtar.

Protestuesit janë mbledhur përpara sheshit të godinës së Teatrit Kombëtar për t’ju drejtuar më pas godinës së kryeministrisë dhe presidencës.

Ndryshe nga protestat e mëparshme këtë herë, protesta ka tërhequr vëmendjen edhe të Zërit të Amerikës e cila po e transmeton live në faqen e saj në rrjetin social Facebook.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 23:33

Prokuroria e Shkodrës, pas një hetimi disa mujor ka dërguar për gjykim 9 mjek dhe drejtues të spitalit të Shkodrës, dhe kërkon që të pezullohen nga detyra.

Postuar: 19/09/2018 - 23:01

Për shkak të dëbimit nga Gjermania, një baba kërcënoi të hedhë fëmijën nga dritarja.Kjo është dra

Postuar: 19/09/2018 - 22:33

Pas një kronike të transmetuar nga një emision investigativ ku pretendohet se një punonjës i poli

Postuar: 19/09/2018 - 22:21

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar edhe ngjarjet në Vlorë, veçanërisht të zhdukurit.

Postuar: 19/09/2018 - 22:08

Një banor i fshatit Dukaj, A.K.

Postuar: 19/09/2018 - 21:50

Babai i Zamir Latifit, Fatos Latifi, djali i të cilit u vra më 11 tetor të vitit të kaluar së bas

Postuar: 19/09/2018 - 21:41

Policia ka ndaluar sot ish-drejtorin e Spitalit Rajonal të Beratit, Idlir Frashëri në kuadër të n