BREAKING NEWS

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,
x

Aktualitet

Pagat e luftës/ Ministrja e Ekonomisë jep lajmin e mirë: Po diskutojmë për një paketë të dytë ndihme nga qeveria (Ja kush përfiton)

Pagat e luftës/ Ministrja e Ekonomisë jep lajmin e mirë: Po

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka deklaruar në emisionin ‘Ilva Now’, se është duke u diskutuar për një paketë të dytë ndihme nga qeveria për bizneset.

“Është shumë herët pasi është duke u diskutuar, por besoj se brenda këtij muaji do të dalim në përfundime”, deklaroi znj. Denaj.

Për punonjësit e bizneseve të vegjël, ministrja e Financave tha se u është alokuar paga minimale. brenda gjysmës së parë të muajit prill do të përfundojmë të gjitha pagesat për muajin mars.