BREAKING NEWS

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i vranë edhe vëllain në…

Tronditet Elbasani/ Thellohet tragjedia në familjen Ulqinaku, Madritit i
x
BREAKING NEWS

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi në Sarandë, arrestohet autori, ja ku ishte fshehur

Foto/ Vrau me thikë 41-vjeçarin për një vend parkimi
x
BREAKING NEWS

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një 20-vjeçar në Elbasan

Publikohet foto/ Ky është Madrid Ulqinaku që u vra nga një
x
BREAKING NEWS

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja

Vrasja me armë zjarri në Elbasan, policia zbardh detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima

Emri/ Atentati me armë zjarri në Elbasan, identifikohet viktima
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të vrarë

Të shtëna me armë në Elbasan, dyshohet për të
x
BREAKING NEWS

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën paralajmërimin e fortë, ja çfarë do të ndodhë

“Shqiptarët po vidhen çdo ditë”, Meta bën
x
BREAKING NEWS

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri goditi dy herë me thikë klientin e restorantit për një vend parkimi

Emrat/ Vrasja në Sarandë, zbardhen detaje tronditëse: Kamarieri
x

Aktualitet

“Pajisje e dyshimtë në Jug”/ Eksperti Ervin Karamuço plas ‘bombën’ e radhës dhe ngre alarmin: Operacion shumë i madh i ushtrisë, në kufijtë e një akti terrorist! Nuk e kishin pritur që...

“Pajisje e dyshimtë në Jug”/ Eksperti Ervin

Eksperti i Kriminologjisë, Ervin Karamuço ka zbardhur detaje mbi pajisjen e dyshimtë që është vendosur në jug të vendit.

“Në Jug kanë gjetur disa aparate të amplifikimit të zhurmave të forta në bunker, me tela dhe bateri. Më erdhi denoncimi nga një qytetar. Duhet lajmëruar ushtria se disa objekte aty rrotull janë të rëndësisë së veçantë.

Disa informacione po hetohen. Ka mbërritur ushtria, sigurisht që ka hetime, përfundimi i parë është që këto pajisje janë të bombardimit zanor.”, tha Karamuço.

Më tej ai shtoi se nuk dihet kush është arsyeja dhe autorët që i kanë vendosur, dhe nëse janë agjentura të huaja apo trafikantë shqiptarë.

Ai foli për dëmtim i sistemit tonë të mbrojtjes dhe dëmtim të sistemit bregdetar, teksa bëri të ditur për MCN Live se rasti po hetohet.

“Ne jemi ushtri e NATO-s, nuk iu falet reparteve ushtarake, të mos kontrollojë nëse ka intereferenca agjenturore, apo të trafikantëve. Ne duhet të jemi në gatishmëri në zonat bregdetare.

Denoncimi u bë nga një qytetar dhe pres se pasi të verifikohet kjo ngjarje të dekorohet. Ka ndenjur aty deri sa të vinin forcat. Ka bërë një akt të shquar civil i kam thënë mos fotografo, se janë disa procedura që ndiqen.

Po hetohet si ngjarje, ka pasur interes së lartë i kanë zhvendosur aparaturat në laborator. Tani është çështje hetimore, po bëhet një hetim i kryqëzuar edhe nga ana e organeve ligjzbatuese edhe nga organet inteligjente.

Dje është marrë si batutë dhe kanë thënë që profesori po bën teori konspirative, por është ngjarje reale. Duke e njohur shumë mirë ligjin për informacionin e klasifikuar nëse flas më shumë se aq bëj dy herë gabim.

Kanë qenë më shumë se dy pajisje, aktualisht operacion shumë i madh nga forcat ushtarake, nuk e kishin pritur. Deri në kufijtë e një akti terrorist për dëmtimin e mbrojtjes bregdetare. Kërkohet destabilitet i Ballkanit dhe Shqipëria nuk mund të jetë jashtë kësaj harte.”, tha Karamuço.