BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Aktualitet

"Palët do të ulen dhe do...", Nazarko reagon mbi marrëveshjen e Kosovës: Serbia bëri lëvizje surprizë

"Palët do të ulen dhe do...", Nazarko reagon mbi

Analisti Mentor Nazarko, ka qenë i ftuar në studion e ABC News ku komentoi situatën aktuale në Kosovë. Në lidhje me një marrëveshjes të mundshme mes Serbisë dhe Kosovës, Nazarko u shpreh se mendon se kjo do të ndodhë afër, pasi faktori serb bëri një lëvizje surprizë, duke iu referuar pranimit nga Vuçiç të planit franko-gjerman.

“Unë mendoj se jemi afër një marrëveshjeje. Sepse në finale të kësaj loje, faktori serb ka  adoptuar një lëvizje surprizë. Para një jave, Vuçiçi ka pranuar planin franko – gjerman. Kurti që më parë thoshte se e pranon këtë si plan për diskutim,  tani ka nxjerrë një kusht që duket i tepërt edhe pse është legjitim.

Unë mendoj se edhe kjo garanci do të realizohet dhe duke e parë kështu, palët do të ulen dhe do të firmosin marrëveshjen”,tha ndër të tjera Nazarko.