BREAKING NEWS

Tronditet futbolli, ndërron jetë legjenda Diego Armando Maradona

Tronditet futbolli, ndërron jetë legjenda Diego Armando Maradona
x

Aktualitet

Pamje të frikshme/ Ujë i zi dhe kafshë të ngordhura në lumin Osum, banorët e zonave përreth në panik

Pamje të frikshme/ Ujë i zi dhe kafshë të ngordhura në

Pamje të frikshme vijnë nga shtrati i Lumit Osum në Berat këtë të dielë. Uji i lumit është ndotur, ndërsa në anë të tij gjenden bagëti të ngordhura.

Dyshimet janë se shkak për ndotjen e lumit mund të jenë bërë derdhjet e fabrikave të përpunimit të ullirit.

Situata ka krijuar shqetësim mes banorëve. Ndotja e lumit Osum ka qenë një problematikë e vazhdueshme që duket se nuk ka marrë zgjidhje.