BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Aktualitet

Pamjet filmike të vrasjes së Santjago Malkos, si e priti makina dhe e qëlloi me breshëri, nëna shpërthen në lot (FOTO)

Pamjet filmike të vrasjes së Santjago Malkos, si e priti makina dhe e

Në procesin ndaj Ilir Selmanit dhe Elvis Gacaj në gjykatën e Posacme u shfaqën pamjet filmike të momentit të vrasjes së Santiago Malkos, ish-punonjës policie që njihej si krahu i djathtë i Ervis Martinaj, mbretit të bixhozit që është zhdukur pa gjurmë prej muajsh.

Në seancën gjyqësore ndaj dy të pandehurve u panë pamjet e filmuara nga disa kamera sigurie ku tregohen lëvizjet e viktimës dhe të autorëve të dyshuar, dhe se si ndiqet Malko derisa ekzekutohet në rrugën “Xhanfize Keko”.

Pamja që lidhet direkt me ngjarjen, është ajo e kamerës së sigurisë së një lavazhi në rrugën “Xhanfize Keko” ku makina e autorëve të dyshuar ndalon te dera e këtij biznesi. Automjeti qëndron në pritje pak sekonda dhe kur makina e drejtuar nga Malko është paralel me të, autorët e qëllojnë me breshëri kallashnikovi. Referuar pamjeve filmike rezulton se ekzekutorët e qëllojnë nga brenda makinës dhe largohen me shpejtësi. Ndërsa makina e viktimës, ecën për disa metra për inerci dhe përplaset me disa kazanë plehrash.

Gjatë kohës së procesit që pa kamerat e sigurisë ishte dhe nëna e Santiago Malkos, e cila gjatë shfaqjes së momentit të vrasjes së të birit shpërtheu në lot.

Santjago Malko u qëllua për vdekje mbrëmjen e 28 gusht 2019 dhe për ekzekutimin e tij akuzohen nga SPAK si organizatorë vëllezërit Leonard e Erlis Duka, të cilët kishin përplasje me Ervis Martinaj dhe kur dështuan të vrisnin atë vendosën të ekzekutonin Malkon, që e konsideronin si njeriun e tij të afërt. Ndërsa si ekzekutor, SPAK akuzon Fatmir Hysenin nga Vlora, i njohur si me nofkën “Doxha”. Këta të pandehur janë duke u gjykuar në një proces të ndarë, për shkak se të gjithë janë në arrati. Ndërsa më herët për të njëjtin krim është dënuar Blendi Teta, i cili ka pasur rolin e vëzhguesit në ngjarje.

Më të lexuarat